PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürü Olmak İçin Genel Müdür Desteği Yetmedi İddiası!

Devlet Hastanesinde Başhekimlik görevini yürütürken iddialara göre Sağlık Müdürü olmak için Başhekimlikten istifa eden Dr. Bilgin’in Sağlık Müdürü olarak atanma süreci tam bir yılan hikayesine dönüştü.

Atamalar 28.08.2022, 16:30 28.08.2022, 19:58 Cansu Polat
Sağlık Müdürü Olmak İçin Genel Müdür Desteği Yetmedi İddiası!

Samsun Çarşamba devlet Hastanesinin Başhekimi Dr. Turan Bilgin, Sinop Sağlık Müdürü olmak için görevinden ayrıldığı ileri sürüldü.

Dr. Bilgin’in yeniden Başhekim olarak da sözleşme imzalayamayacağını öğrendiği için memuriyetten istifa ederek özel bir hastaneye geçtiği de iddialar arasında.

Sözleşme İmzaladı Ancak Karar ÇKYS’ye Düşmedi İddiası!

Özel hastaneye geçtikten sonra da Sinop İl Sağlık Müdürü Müdürü olarak Sağlık Bakanlığı tarafından atamasının yapıldığı iddia edilen Dr. Turan Bilgin’in atama kararı bir türlü ÇKYS sistemine düşmedi.

Çarşambalı Bir Siyasetçi Atamayı Engelledi İddiası!

İddialara göre; Dr. Turan Bilgin’in yakın akrabası olan Çarşamba Eski Belediye Başkanı ve 2021 yılından beridir Sağlık Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü olan Hüseyin Dündar tarafından Sinop’a Bilgin’in Sağlık Müdürü olarak atama kararını imzalatıldığı ancak yine Çarşambalı bir siyasetçi tarafından atama kararının engellendiği iddia edildi.

Yorumlar (2)
??? 1 ay önce
Sağlık tamamen bitti Ankara'da sonuç için bile muayene gibi randevu isteniyor hiç bir bakanlıkta dünyada yok hiç değişmeden yıllardır devam eden idareciler sınavsız atanan müdürler sağlık bakanlığı ayrı bir dünya
Mesut 1 ay önce
Dr.Turan bilgin Samsun sağlık müdürü olsun.şimdiki müdür oruç'da demircan'ın aile hekimi olsun
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?