Sağlık Müdürü Atamaları Devam Ediyor: Ağrı ve Edirne Sağlık Müdürleri de Belli Oldu (9)

Sağlık Müdürlerinin sözleşme imzalama süreci devam ediyor. Yeni sözleşme döneminde dün Afyon İl Sağlık Müdürü belli olurken bugünde Edirne Sağlık Müdürü ataması gerçekleştirildi. Sözleşmelerle ilgili en son haberleri yine saglikpersoneliHABER.net haber merkezimizden vermeye devam ediyoruz. Ayrıntılar haber detayımızda.

Sağlık Müdürü Atamaları Devam Ediyor: Ağrı ve Edirne Sağlık Müdürleri de Belli Oldu (9)

694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile atamaları yapılan 81 ilin il sağlık müdürlükleri sözleşme haberleri başta olmak üzere tüm idareci atamalarına dair son dakika haberlerini paylaşmaya devam ediyoruz.

25 Ağustos 2017'de Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Sağlık Bakanlığının hem merkez hem taşra teşkilatında önemli değişiklikler yapılarak illerde en üst yetkili olarak sağlık müdürleri sağlık müdürünün altında ki Başkanlık tanımlanmıştı.

SAĞLIK MÜDÜRÜ ATAMALARINDA 22 TEMMUZ İTİBARİYLE SON DURUM

Daha önce Ankara'ya gelen ancak sözleşmeleri devam edip etmeyeceği belli olmayan Trabzon,Balıkesir ve Bilecik göreve devam edecek. Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Ali Nuri Öksüz'de sözleşme yeniledi.

Bunlara ek olarak
Mersin ve Bitlis Sağlık Müdürlerininde sözleşmeleri uzatıldı.

Bunların dışında bakanlıkla henüz görüşmeyen 
İzmir ve Ankara'nın da göreve devam edeceği duyumunu aldık. Muhammed Emin Demirkol'da Bolu'da bir dönem daha görev yapmak için sözleşmesini yenileyen isim oldu.Konya İl Sağlık Müdürü'de 2 yıl daha görev yapacak. Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü'de sözleşmesini uzattı. Başkan ve Başkan Yardımcıları atamaları için tıklayınız.

Edirne'ye İl Sağlık Müdürü olarak Mustafa İshak Yıldırım 21 Temmuz itibariyle ataması yapıldı. Bolu'dan bir akademisyenin metropol şehirlerden birine sağlık müdürü olarak gideceği bilgisine ulaştık. 

22 Temmuz itibariyle Ağrı İline Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik görevini yürüten Uzm.Dr. Coşkun DAHARLI Ağrı İl Sağlık Müdürü olarak atandığı öğrenildi.

30 Haziran itibariyle görüşülen il 15'i geçti. Bu 15 ilden başkan başkan yardımcısı, başhekim, uzman, hastane müdürü vb sözleşmeli yöneticiler için liste istenildi. En geç cumaya bu iller listeleri, adayların cv lerini ve güvenlik soruşturmalarını göndermeleri gerekiyor

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında yeniliklere il sağlık müdürlerini belirlemekle başladı. 14 Ağustos'a kadar kanunen bitirilmesi gereken sözleşmeli atmalarda kesinleşen il sağlık müdürleri şunlar oldu:

Emekliye Ayrılıp Köyünde Tavuk Beslerken Sağlık Müdürü Oldu! Haberi için tıklayınız

SÖZLEŞME İMZALAYAN İLLER BELLİ OLMAYA BAŞLADI

TIKLAYIN

Sözleşme imzalayan iller Afyonkarahisar, Uşak ve Karabük oldu.20 Haziran itibariyle sözleşme imzalayan bir başka Sağlık Müdürü ise Zonguldak İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner oldu.30 Haziran itibariyle Sivas İl Sağlık Müdürünün de sözleşme yenilediği gelen bilgiler arasında. 2 Temmuz itibariyle Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney'de sözleşme yenileyen il sağlık müdürleri arasında yerini aldı.

3 Temmuz itibariyle Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir'in Sağlık Müdürlüğünden alınarak yerine Edirne İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz KALKAN'ın atandığı bilgisi haber merkezimize ulaştı. Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz ÖĞÜTLÜ'de 3 temmuz itibariyle 2 yıllık sözleşme imzalayan sağlık müdürü oldu. Öğütlü'nün ardından Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender GENÇER'in de sözleşmesini 2,5 yıl daha uzattığı öğrenildi.

19 Haziran Cuma günü itibariyle Ağrı'da uzun zamandır İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Uzm. Dr. Ufuk KURNAZ'ın da istifa ettiği öğrenildi.  Artvin İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın'ında sözleşmesi uzatılmayarak görevden ayrıldığı teyit edilen bilgiler arasına girdi. 3 Temmuz itibariyle Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir'in görevden alındığı öğrenildi. 

İzmir Sağlıkta Sözleşme İmzalayan Sözleşmeli Yöneticiler! - Tam Liste haberi için tıklayınız

Eşine Torpilli Atama Haberleriyle Gündeme Gelen Sağlık Müdürü Görevden Alındı! haberi için tıklayınız

81 ilden gelen anlık haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ayrıntılar gelecek.

HABER SAYFAMIZ YENİ BİLGİLER GELDİKÇE GÜNCELLENECEKTİR!

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER'DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 15:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami Sezai
Sami Sezai - 4 ay Önce

Emin olun ne görevden alınan müdğrler nede alınacak olanlar KASTAMONU İl Sağlık müdürü ve ekibinden vadıfsız ve liyakatsiz değildir.KASTAMONU da Sağlığı yöneten il sağlık müdürü değil Beraber getirdiği liyakatsiz ve memuriyeti son 10 sene içerisinde tavan yapam görevini haketmeyen ve personeli adeta düşman gören ve herkese mobing uygulayan Pwraonel Deatek Hizmetlwri Başkanı yönetiyor.İl müdürüde bu şahıs ne derse uyguluyır ve o zaatı ön olana reklamla çıkarıyor.Kasramonu yönetim değişmezse Türkiyede hiç değişime gerek yok.Yerel basın takip edilsin bunlar neler yapmış neler.Sayın Bakanım gizli anket yaptırın kastamonuda...Herkes korkusundan sindi.Çalışanda moral motive yok
.Personel Dearek Hizmetleri başkanı kanunda benim kuralda benim diyor eziyor çalışanı.Bu kadarmı koltuğun değiştirdiği adam olur.Adama yakınsan rahatsın.Depilsen ilini yapıyorsan her türlü mobing uygulanıyor.Bakanımm duy sesimizi.Gizli anket yaptırın Kastamonuda

Gülperi
Gülperi - 4 ay Önce

Kastamonu ve Sağlık personeli Liyakatsız ve iş bilmez Personel Destek Hizmetleri Başkanının elinde..Personel Destek Hizmetleri Başkanının .Sağlık personeline uyguladığı mobing artık üst seviyelerde...Başkan hep siyasi lerin yaptıkları kazanımları kendine mal ederek prim yapıyor.O makama oturacak en son adam o makama oturtulmuş...İl müdürünü de yanlış uygulamalarına alet ediyor ve müdür sanırım müdürlükten yoruldu ki bu ne derse onu yapıyor ve personeli bunalıma sokuyor.Bizler hastanede çalışırken şu sıkıntılı dönemde Müdürlükte referansla geçici görevlendirdiği ebeler hemşireler sağlık memurları yatıyor.Esnek çalıştılar birde bu referanslı arkadaşlar..Kastamonu yönetimi. O başkanın o koltukta oturduğu sürece kastamonuda sağlıkta huzur yok...Asaletsizliğin merhametsizliğin moralin çalışma barışının olması için kasramonuda değişim şart.
Şimdi olmazsa bir gün mutlaka... Mobingin bitmesi için yönetimin değişmesi lazım..Tüm dualarımız değişim için..Dr ların sorumlu tabiplerin hiç sayıldığı personelin hor görüldüğü ve tehditle insanları yıldıean bu başkanın değişmesi lazım..

yorumsuz
yorumsuz @Gülperi - 3 ay Önce

Sivaslılar çok çekti milletin ahını aldı en sonunda Kastamonudan gönderdiler artık Kastamonu iflah etmez artık Kastamonu ya huzur yok artık Allah Yardımcınız olsun....

Hakkı ilyürek
Hakkı ilyürek - 4 ay Önce

Van! Motorcu Ahmet sünnetçioğlu sen ve yardımcın Haydar mahmut beyefendiyi bitirdiniz Allahtan korkun

Sağlık Lazım
Sağlık Lazım @Hakkı ilyürek - 3 ay Önce

Kim fitne yapıyor ve ülkemin kurumlarını karalayıp küçük düşürmeye çalışıyor ise Türk milletine hainlik yapıyor ve itibarsızlaştırmak için türlü türlü iftiralar atıyor ise vs. vs. bize düşman kim varsa topyekün ALLAH'a havale ediyoruz

Sivaslıya
Sivaslıya @Hakkı ilyürek - 4 ay Önce

@Sivas Zaten Oy Vermedin birde oy vermiş gibi yapma ! Millet 20 yıldır aralıksız 26 Milyon insan seçiyor çok şükür

sivas
sivas @Hakkı ilyürek - 4 ay Önce

sivas ta oy kaybettirmeye devam anlaşılan

Hakkını ver
Hakkını ver - 4 ay Önce

Van'ın sağlık müdürü var ama yok. Nasıl mı? Amcasının oğlu ve iki tane de akrabası yönetiyor. Van sağlık müdürü kesinlikle değişmeli. Bunu vicdanen söylüyorum. Hele Van bölge eğitim ve araştırma hastanesi batıyor. Ama sağlık müdürü müdahale edemiyor. Çünkü kendisi de ne yapacağını bilmiyor

Hakkı haklı
Hakkı haklı - 4 ay Önce

VAN ili aile şirketliğinden çıkmalı yazık VAN iline

sag37
sag37 - 4 ay Önce

Gülperi - 2 gün Önce Kastamonu ve Sağlık personeli Liyakatsız ve iş bilmez Personel Destek Hizmetleri Başkanının elinde..Personel Destek Hizmetleri Başkanının .Sağlık personeline uyguladığı mobing artık üst seviyelerde...Başkan hep siyasi lerin yaptıkları kazanımları kendine mal ederek prim yapıyor.O makama oturacak en son adam o makama oturtulmuş...İl müdürünü de yanlış uygulamalarına alet ediyor ve müdür sanırım müdürlükten yoruldu ki bu ne derse onu yapıyor ve personeli bunalıma sokuyor.Bizler hastanede çalışırken şu sıkıntılı dönemde Müdürlükte referansla geçici görevlendirdiği ebeler hemşireler sağlık memurları yatıyor.Esnek çalıştılar birde bu referanslı arkadaşlar..Kastamonu yönetimi. O başkanın o koltukta oturduğu sürece kastamonuda sağlıkta huzur yok...Asaletsizliğin merhametsizliğin moralin çalışma barışının olması için kasramonuda değişim şart. Şimdi olmazsa bir gün mutlaka... Mobingin bitmesi için yönetimin değişmesi lazım..Tüm dualarımız değişim için..Dr ların sorumlu tabiplerin hiç sayıldığı personelin hor görüldüğü ve tehditle insanları yıldıean bu başkanın değişmesi lazım..

Yalan yorum
Yalan yorum - 4 ay Önce

Kastamonu’nun yönetimine laf atan kişilere sesleniyorum. 2,5 yılda Kastamonu’ya yapılan hizmetleri görmeyenler Kul hakkına girerler. Kastamonu’da 15 yıldır yapılmayan hizmetler son 2,5 yılda yapıldı. Yok mobing uygulanıyormuş yok şuymuş yok buymuş. İşini düzgün yapana kimse bişey demez arkadaşım. Sen çalışmıyorsundur, keyfin bozulmuştur seni rahatsız eden odur. Her zaman olduğu gibi meyve veren ağacı taşlamışsınız.

ŞABANİYE
ŞABANİYE @Yalan yorum - 3 ay Önce

Zaten Sivaslılar yokken Kastamonu’da hiç hastane Tsm Aile Sağlığı Merkezi 112 yoktu hastalar hep il dışına gidiyorlardı, bunlar geldi 30 hastane, bilmem kaç Tsm, bilmem kaç 112, en komiği de Sağlık Müdürlüğü binasının temelini ve yapım sürecini Süvas’tan Doğru yürütmüşler de haberimiz yokmuş, hatta bu Süvas Ekibinden bir şahıs yüzünden 10’larca tecrübeli hekimler hastaneden kaçıp gittiler, bundan hiç bahsetmemişler, Eğitim Araştırmayı bunlar tek başına yapmış ne rektör beyin ne de emeği geçen diğer insanların hiç önemi yok, çünkü bunlar kendini afedersiniz ama tövbe haşa öyle büyük öyle bulunmaz hint kumaşı zannediyorlar ki, kendi yalanlarına önce kendileri sonra etrafındakilerini inandırıyorlar ve benim masum Yurdum Anadolu insanı ları da ağızlarında Allah yemin vs düşmeyince hemencecik inanıveriyorlar ve sosyal medyadan yapılan bu yalan haberler gerçekmiş gibi, sanki Kastamonu da 2,5 yıl öncesine kadar hiç hizmet almamışız da bunlar gelince herseye sahip olmuşuz gibi şak şak yapıyorlar ya onlara üzülüyorum hele ki kendini gazeteci zanneden bir kaç zat da bunlara gaz veriyor ya onlara acıyorum, hangi üniversitenin basın yayın bölümünü bitirdiniz de yalan haberlere inanıp, yalan yanlış yorum yapıp Kastamonu’nun insanlarını kandırmaya yardımcı oluyorsunuz madem dürüstsünüz İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan adaletsizliği, haksızlığı, adam kayırmayı, haksız izin rapor kullanmaları, izinsiz il dışına gitmeleri, covid döneminde başların nasıl kendilerini karantinaya alıp, çalışan personellerin emeklerini nasıl çaldıklarını, nasıl kamu zararı oluşturduklarını, nasıl kul hakkı yediklerini, nasıl dış görünüşe göre adam kayrıldığını vs vs araştırıp kamuoyuna anlatın

...
... @Yalan yorum - 3 ay Önce

muhtemelen bu yazıyı yazan da destek hizmetleri başkanıdır

KASTRÖNTGEN
KASTRÖNTGEN - 4 ay Önce

KASTAMONU EMİN ELLERDE 2 YILDIR NAMUSSUZ HIRSIZ SAGLIKTAN BESLENEN KIM VARSA ENGELLEDİ VE HIZMET YAPIYOR INSALLAH TEKRAR DEVAM EDER VE KASTAMONU KAZANIR CIKAR GRUPLARI KAYBEDER YEREL SIYASET HATADAN DONER GOREVDEN ALMAYA KALKMAZLAR İNSALLAH MUDURLUGU

Şabaniye
Şabaniye @KASTRÖNTGEN - 2 ay Önce

Gidenler kervanı devam ediyor nihayet müdüre de yol gözüktü kendi işini kendin yapmazsan böyle yolu gösterirler adama hakkımız olduğunu biliyoruz ve hakkımızı helal etmiyoruz müdür bey sen karının tayinini çaktırmadan haksızca müdürlüğe yap, bize gelince boş kadro yok de en basiti bu yüzden haklarımız haram maalesef

Ahmet Şanlı
Ahmet Şanlı @KASTRÖNTGEN - 3 ay Önce

Yettiniz artık çok dürüstünüzde neden bunların ekibinden olan ümit beyin yaptıklarından bahsetmiyorsun yaptığı rezilliği nasıl örtbas edip, onlarca uzman hekimin gidişine gözyumulduğundan bahsetmiyorsun? Neden soruşturma açmamışlar? Namus bu kadar ucuz mu? Allahtan korkan böyle çifte standart adalet uygular mı? Müdürlükte hiç boş hemşire kadrosu yokken müdürün karısının tayinini hastaneden müdürlüğe aldılar bu haksızlık değil mi? Kul hakkına girmiyor mu? Tüm sağlık çalışanlarına izni , raporu yasak yapan bunlar kendi karısına sürekli rapor yazdırarak evde tutması hak mı? Daha neler neler, Zahit’in izinsiz idare edilerek il dışına karısının yanına gitmeler !!! Siz şakşakçılar savunun yazan kendisi değilse ? Tabi :) boş işler bunlar, bu dünyada yaptığınız tüm kötülükler, iftiralar peşinizi bırakmasın sevdiklerinizle birlikte yaptığınız dedikoduların içinde boğulun, şeytana yakın olun, Allah sizi ve kuyruklarınızı bildiği yapsın, acı çektirdiğiniz insanlardan daha fazla acı çekin inşAllah hep beraber sakın birbirinizden ayrılmayın :))

Şabaniye
Şabaniye @KASTRÖNTGEN - 3 ay Önce

Gönderdiler bile çok üzüldüysen sen de gidebilirsin valla hiç üzülmeyiz :))


SIRADAKİ HABER