Sağlık Müdürlükleri İl İçi Atama Dönemini Başlatıyor!

Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İsteğe Bağlı İl içi Yer Değiştirmesine İlişkin Yönerge kapsamında İsteğe Bağlı İl İçi atama yer değişikliklerinin bu hafta ve önümüzdeki hafta başından itibaren kademeli olarak başlatılacağı öğrenildi.

Sağlık Müdürlükleri İl İçi Atama Dönemini Başlatıyor!

1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde yer alan 371 inci madde ile 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununa dayanılarak hazırlanan "Sağlık Bakanlığı Sağlık Personelinin İl içi Yer Değiştirmesine ilişkin Yönerge Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin KOCA tarafından 25.02.2019 tarihinde imzalanarak yürürlüğe girmişti. 

ATAMA İLANLARI BU HAFTA YAYINLANMAYA BAŞLIYOR!

Yeni edinilen bilgiye göre, il sağlık müdürlüklerinden bazıları bu hafta içerisinde, bazıları ise önümüzdeki hafta “il içi atama ilanı”na çıkacak.  İl içi atamaları takip etmeyek isteyen personelin il sağlık müdürlüklerinin web sitesini ve Sağlık Personelinin Haber Kaynağı olan saglikpersonelihaber.net web sitemizi takip etmelerini öneririz.

TIKLAYIN

Yürürlüğe giren yönerge ile sağlık hizmetlerinin il içinde etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla il içerisinde görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfına tabi sağlık çalışanlarının atama ve yer değiştirmelerine imkan sağlanmıştı. 

İl İçi atamada gözetilen 2 önemli kural ise; Kadro imkanlarının göz önünde bulundurulması ve  personel hareketlerinde hizmet puanının belirleyici unsur olarak değerlendirmelerde ele alınması olmuştu.

Yönerge kapsamında il içi yer değişikliği dönemi Mayıs ve Kasım ayları olarak belirlenmiş, Mayıs dönemi atamaları için Nisan ayında,  Kasım dönemi atamaları için Ekim ayında müracaatlar alınmaya başlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 12:41

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkcı
saglıkcı - 6 ay Önce

Sağlık müdürlükleri il içi atamalar hale yayınlamadı

Hayalperest
Hayalperest - 7 ay Önce

Sözleşmeli personel 45A ya da 4B li başvurabiliyor mu ? Eş durumundan il içi

SIRADAKİ HABER