PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürlüğünü Ak Partililerle Doldurduğu İddia Edilen Müdür’ün Görev Süresi 3. Kez Uzatıldı

5 yıldır Konya İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Mehmet Koç’un görev süresi yeniden uzatılırken akıllara eleştirisi konusu olan yönetim ekibi geldi.

Atamalar 15.11.2022, 16:53 16.11.2022, 20:33 Cansu Polat
Sağlık Müdürlüğünü Ak Partililerle Doldurduğu İddia Edilen Müdür’ün Görev Süresi 3. Kez Uzatıldı

Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç’un sözleşmesi üçüncü kez uzatıldı.

2017 yılında Konya İl Sağlık Müdürü olarak görev yapması uygun görülerek sözleşme imzatılan Prof. Dr. Mehmet Koç’un görev süresi 14 Kasım 2022 tarihinde doluyordu.

Alınan karar sonrası Sağlık Bakanlığı tarafından Prof. Dr. Mehmet Koç’un sözleşme süresi üçüncü kez uzatıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu kararla Konya İl Sağlık Müdürü Koç 1 dönem daha görevine devam edecek.

YÖNETİM EKİBİ AK PARTİLİ AKRABALAR

Üçüncü defa görev süresi uzatılan Mehmet Koç’la ilgili Sözcü Gazetesinde geçtiğimiz yıl yayınlanan haberde, Koç’un yönetim ekibini AK Partili Bakan, Milletvekili akrabaları ve eski AK Partili Belediye Başkanlarıyla doldurduğu ileri sürülmüştü.

Aynı zamanda Hakim Savcılar Kurulu 1. Daire Başkanı Halil Koç’un kardeşi de olan ve 5 yıldır Konya’da İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Mehmet Koç’un Sağlık Müdürlüğü kadrolarına yaptığı AK Partili atamalarla sözcü gazetesine haber olmuştu.

Haberde şu ifadelere yer verilmişti:

Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı'na AKP İl Başkanı Hasan Angı'nın dünürü Dr. Ahmet Ergin'i, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı'na ise AKP eski İl Başkan Yardımcısı olan Dr. Hasan Çiftçi'yi Başkan olarak görevlendirdi.


*Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet KOÇ

Müdür Koç, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın kuzeni Necati Elvan'ı Personel Hizmetleri Başkan Yardımcılığı'na getirirken, AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir'in oğlu Dr. Muammer Özdemir'i ve yine AKP Konya Milletvekili Tahir Akyürek'in kardeşi Dr. Bahattin Akyürek'i ise Sağlık Hizmetleri, İlaç ve Tıbbi Cihaz Başkan Yardımcılığına getirdi.

Müdür Koç, Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığına AKP Konya Milletvekili Abdullah Ağralı'nın kardeşi Dr. Yunus Ağralı’yı, Numune Hastanesi Başhekim Yardımcılığına AKP Çumra eski Belediye Başkanı olan Dr. Mehmet Oğuz'u, AKP'li eski Halkapınar Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Ersüllü'yü de Ereğli Devlet Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü olarak atadı.

Hastane Müdürlüğü, Başkan, Başkan Yardımcılığı ve Başhekim Yardımcısı maaşları ise 20 bin TL ile 40 bin TL arasında değişiyor.

Yorumlar (16)
asabi 3 hafta önce
AKP sağlığa zaralıdır.
Narkozist 3 hafta önce
Cihanbeyliye bişey yapmamış başhekim müdür konusunda bence yapmıştır şu anki yönetim kadar saçma insanlar yok
Mesut 3 hafta önce
Samsun sağlık müdürü de müdürlüğü chp+iyi partililerle doldurdu geçici görevlendirmelerle.
ran 2 hafta önce
he tabi dangalak
AK Partili 3 hafta önce
görevlendirdikleri adamların kime yakınlığı önemli, lakin görevlendirdiği adamların nasıl bir adam olduğu daha önemli. 15 temmuz gecesi millet dışarda reisin yanında olduğunu gösterirken bunlardan biri hanımıyla kendi maaşını çekmek için garanti bankasının bankamatiğinde sıra bekliyordu.
alibey 3 hafta önce
görevini yapmış 10 yıl daha oturur o koltukta
Foto 3 hafta önce
Herkes sadece fotoğrafa bakarak nereye ne doldurduğunu anlayabilecek kapasitede artık bu ülkede. Bu adamın fotoğrafına bakıp da hala bu tip işler yapmadığını düşünecek kadar embesil varsa gelsin buyursun.
hak yeme müdür bey adil ol 3 hafta önce
BEN DE bir personeli olarak soruyorum bizim hakkımız ne olacak biz bu atadığınız adamlara 5 bilemedin 10 çekeriz ama adımızın esamesi bile okunmuyor bu yüzden hakkım haram olsun bu düzen değiştiğinde ne yaptıysa aynısı kendisine yapılacaktır hak yeme adil ol en basit örnek işçiyi nasıl müdür yardımcısı atadın onu söyle bu hak yemek değil de ne özele kaleminin çok yakınınını nereye müdür yrd yaptın söyle bu hak mı sendikada görevli adamları nerelere müdür yaptın bu yaptıkların yanınıa kalır mı kalmaz tabi hak yiyorsun
DOKTOR46 3 hafta önce
bu ne biçim haber site biraz kendine gel
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın