Sağlık Müdürlüğünde Nefesler Tutuldu: Ataması Yapılacakların Listesi Ankara'ya Gitti!

Sakarya Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’nün Temmuz ayı başında Sağlık Bakanlığı ile yeniden sözleşme imzalamasının ardından, Sağlık camiasında sözleşmeli personeller ile ilgili büyük bir değişimin yapılacağı konuşuluyordu.

Atamalar 21.08.2020, 14:52 21.08.2020, 14:58
Sağlık Müdürlüğünde Nefesler Tutuldu: Ataması Yapılacakların Listesi Ankara'ya Gitti!

Bu bağlamda İl Müdürü, kurumda yeni görev yapacaklar ile ilgili liste hazırlığını tamamlayarak Ankara’ya Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği ifade ediliyor.

İstifaları alındı

Sağlık Müdürü Öğütlü’nün Kurban Bayramı öncesinde sözleşmeli yöneticilerin istifalarının alındığı biliniyor.

Kurban Bayram sonrasında da hummalı çalışma yaptığı belirtilen İl Müdürü Öğütlü’nün listeyi olgunlaştırarak Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği belirtiliyor.

Sendika ve siyasilerin baskısı var mı?

TIKLAYIN

Diğer yandan Sağlık Müdürlüğü’nün listesi ile ilgili farklı söylemler konuşulmakta.

Camiada Sağlık Sendikası ve Siyasi baskı altında listenin yapıldığı ifade edilirken, siyasilerin listeye müdahil olmadığı belirtildi.

Konuyla ilgili bazı siyasiler, Müdür Öğütlü’nün istediği kişiyle çalışmasının normal olduğu, oluşabilecek sorunların da tamamen kendisine mal edilebileceği dile getirildi.

Diğer yandan siyasilerden çok sendikanın ekip oluşumu için kulis yaptığı ifade ediliyor.

İlçe müdürlerinin tamamı değişiyor mu?

Yeni yönetici listesinin onanıp, onanmadığı bilinmemekle beraber, Sakarya’da bulunan 16 ilçe sağlık müdürünün çoğunluğunun değişeceği ifade ediliyor.

Diğer yandan özellikle ilçe müdürlerinin belirlenmesinde Belediye Başkanları ve Kaymakamlar ile değişim ile ilgili istişarenin yapılıp yapılmadığı ayrı bir merak konusu.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?