Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin tamamının görevden alınacağı iddia edildi

Son günlerde Sağlık Müdürlüğünde ve kamu ve özel hastanelerde yaşanan skandallar ve bebek ölümleriyle Türkiye gündemine oturan ve TBMM gündemine getirilen Gaziantep'in sağlığı nereye gidiyor diye tartışılırken, olaya Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca el koydu.

saglikpersonelihaber.net
Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin tamamının görevden alınacağı iddia edildi

Bakanlık 11 Saha Koordinatörlerini Gaziantep'e göndererek sağılığın rötgenini çektirdi. Bakan Koca önüne getirilecek rapordan sonra hantal işleyen bürokratik yapıyı sil baştan yaparak Gaziantep'te üst düzey bürokratların tamamında değişikliğe gidiyor. 

Geçen hafta Gaziantep Valisi Davut Gül ve AK Parti Milletvekilleri Gaziantep'in tıkanan sağlık hizmetlerini gündemine almış, mecliste yapılan bu toplantıya bizzat İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Serdar Sarıfakı'da katılmıştı. Hatta toplantıya sadece AK Partili Vekillerin katılmasına, MHP Milletvekili Sermet Atay tepki göstermiş, ilin sağlık hizmeti alanındaki bu skandallara liyakatsız bürokrasiye bağlamış ve yetkilileri bazı sendikaların etkisi altında kaldıkları yönünde eleştirmişti.

Söz konusu toplantıdaysa, Vali bey ve Milletvekilleri bu sıkıntılarından bebek ölüm oranı ve bir türlü tam teşeküllü açılmak bilmeyen saha koordinatörlerinin yoğun baskısı sonucu ancak bugün dahiliye servisine hasta yatışı yapabilen Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi gibi bir çok problemin gerekçesini Sağlık Müdürüne sorduklarında, İl Sağlık Müdürünün bir önceki Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut'un ekibinin olduğu gibi devam ettiğini ifade ederek, söz konusu mevcut ekipten dolayı, Halk sağlığı, idari, mali ve tıbbi yönden başarısız olduğunu belirttiği iddia ediliyor. Bu toplantının hemen akabinde sıcağı sıcağına Sağlık Bakanlığı Gaziantep'e flaş bir şekilde 13 saha kordinatörünün 11'ni saha koordinatörlerini en Koordinatör Ertuğrul Ünkoç başkanlığında Gaziantep'e göndermiş Halk Sağlığı, kamu ve özel hastaneler olmak üzere incelemeler de bulunmuştu.

TIKLAYIN

Bakanlık Koordinatörleri kamu ve özel hastanelerini gece saat 24.00'a kadar 4 gün boyunca yaptıkları incelemelerde hastanelerin acil servis hizmetleri ve ambulans hizmerleri gibi bir çok aksaklıkları tesbit ettiler. Yapılan sunumlarda ise başkan ve başkan yardımcıları kendi alanlarında verilen hizmetleri anlatmakta güçlük çektikleri gözlendiği öğrenildi. 

LİYAKATA GÖRE ATAMA!

Gaziantep Sağlık Müdürlüğü'ndeki yapılacak değişiklikler için AK Parti il yöneticileri atanacak isimleri sır gibi saklarken, öte yandan görevden alınacaklarını öğrenen bazı bürokratlar değişikliği yaptırmamak için Ankara'nın yolunu tuttuğu öğrenildi. Ancak Sağlık çalışanları ise yeni atanacak yöneticilerin liyakata göre atanlamalırı isteyerek "Gaziantep'in sağlığı dibe vurmuş durumda. göreve gelecek Başkan, Başkan yardımcıları ve yöneticilerin seçimleri sırasında Siyaset ve hükümete yakın sendikanın isteği doğrultusund değil Bilgi beceri ve Liyakata göre yapılmasını istiyoruz" dediler.

GÖZLER SAHA KOORDİNATÖRLERİNİN RAPORUNDA..
Saha koordinatörlerinin bazı başkanlıklar hakkında olumsuz rapor düzenleyeceği yönünde iddialar kulislerde konuşulmakta. Saha koordinatörlerinin hazırlayıp Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya sunacakları rapor Gaziantep sağlık camiasındaki üst düzey çok sayıdaki yöneticinin durumunu belirleyecek.. Çığ gibi büyüyen sıkıntılardan dolayı istifanın eşiğine geldiği iddia edilen Sağlık Müdürü Dr. Sedar Sarıfakı'nın dün AK Parti il başkanı M. Eyyüp Özkeçeci ile mini bir zirve yaptığı ve bu toplantıda Ankara'daki görüşmenin ve yönetici kadrosunun durumunun masaya yatırıldığı ve mevcut başkan ve yardımcılarından alınan cv lerin il başkanına sunulduğu iddia ediliyor.. Bu fırtanın etkilerinin önümüzdeki günlerde gün yüzüne çıkacağını düşünüyoruz. Sağlık Müdürü kuracağı ekiple gelecek günlerde bu problemleri atlatabilecek mi? Merak konusu...

Kaynak:memohaber.com/

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 18:08

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER