PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığında Yeni Atamalar Sonrası Sistem Kilitlenme Noktasında! Evrak Çıkmıyor!

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde yaklaşık 20 Daire Başkanının aynı anda görevden el çektirilmesi ile beraber yapılan atamalar sonrasında sistemin kilitlenme noktasına geldiği söyleniyor. Dün atanan Daire Başkanları bugün yine görevden alındı.

Atamalar 06.10.2022, 12:07 06.10.2022, 13:29 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığında Yeni Atamalar Sonrası Sistem Kilitlenme Noktasında! Evrak Çıkmıyor!

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde göreve yeni getirilen 5 Daire Başkanının tekrar görevlerinden alındığı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığında neler oluyor dedirten olaylar yaşanıyor. 1 Eğitim Uzmanı, 1 Sosyal Hizmet Uzmanı, 1 Hemşire, 1 Şube Müdürü, 1 Sağlık Memurunun Daire Başkanı olarak yapılan atamalarının ardından 1 gün sonra tekrar görevden alındılar.

30.09.2022 Cuma günü Daire Başkanı olarak atananların bugün tekrar görevden alındığı öğrenildi. Genel Müdür yardımcısı olarak atanan Adem Tuncer'de görevden alındı.  

10 DAİRE BAŞKANLIĞI BOŞTA BEKLİYOR

Öte yandan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde yaklaşık 10 Daire Başkanlığına atama yapılmaması nedeniyle Başkanlıklar boş kaldı. Hali hazırda görev yapan mevcut daire başkanlarını ise hangi daireye bakacağının ise henüz netlik kazanmadığı söyleniyor.

BAKANLIKTAN EVRAK ÇIKMIYOR

Sağlık Bakanlığında cuma gününden bugüne kadar evrak çıkmadığı, adeta sistemin kilitlenme noktasında olduğu ileri sürüldü. saglikpersonelihaber.net

BOŞ DAİRE BAŞKANLIKLARI SİYASİLERİN GÖZDESİ

Öte yandan yeni Daire Başkanlığı kadrolarına atamalar konusunda siyasi çevrelerin sürekli Bakanlık bürokrasisini sıkıştırdığı da gelen bilgiler arasında.

Boşta kalan yaklaşık 10 Daire Başkanlığına yönelik Uşak, Afyon, Şanlıurfa, Ankara, Sivas ve İstanbul’dan bir çok kişinin Başkan olmak için kulis yaptığı biliniyor.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacak yeni atamalar ve olası görevden almalarla ilgili tüm detaylar saglikpersoneliHABER.NET ‘de olacak.

Yorumlar (15)
Aliveli 2 ay önce
Tabi evrak cikmaz,ebe hemsire bakanligi oldu atamalarin yuzde 90'i niteliksiz ebe hemsire grubu, hepsinin ayri talebi var ayri sorunu var karakteri de sorunlu hastanede cete olanlar bunlar senede bir yer degistirir yine memnun olmazlar yine yazarlar milyon dilekce varsa herhalde yuzde 90 bunlarin olmali.
sivaslı 2 ay önce
Kayseri ekibinin sürekli niye Ankara da olduğu da anlaşıldı böylece
Paşa 2 ay önce
Titck ya Kayseri den bir isimin gideceği geçiyor
Dr. Ahmet V. 2 ay önce
Kayseri de alttan gelen bir ekip var hem paralı, hem çevresi geniş tek eksikleri statü onu da bulmaları an meselesi
musibet 2 ay önce
çevresi geniş abilerimiz günü birlik Ankara yapıp geliyolar boşa gitmiyolardır heralde
Dr Merve 2 ay önce
Sağlık bakanlığı Dr mehmet koca ya teslim edilecek kadar düşmüş Halil Eldemir ve mehmet koca Sudi Arabistan’da ne ortaklığı var sorun bakalım ? Suidi Arabistan a görevlendirmeyle gittiğimde daire başkanı bu mehmet koca idi oda gelmişti bakan Yrd Halil Eldemir de fetocularla birlikte buluştular sorun yalanlarsa yalancıyım ben
Hulusi 2 ay önce
İddiayla olmuyor bu işler varsa elinizde kanıt T.C Cumhuriyeti Savcılarına teslim edin.
Helal abla 2 ay önce
Mehmet Koca dedin adamı aldılar görevden, Halil eldemir de demiştin gözünü seven birde Fahrettin koca de : )
ahmet 2 ay önce
fahrettin koca mehmet koca değil
Ben sordum size siz söyleyin 2 ay önce
Drmerve söyleyin de bilelim neymiş ne ortaklığı varmış bu Halil eldemirden çekmeyen kaldı mı sahada gönderilmesi gerekeni tutar gönderilmemesi gerekeni gönderir, özel hastanede değişiklik yapar gibi yönetici değiştirdiler şimdi kimse yönetici olmak istemiyor. Söyle de bilelim duyulsun belki onu da gönderen çıkar
Hakkı 2 ay önce
Bu ne böyle yaa. Ne kadar basiretsiz bir bakanlık oldu böyle.
MAFİŞ 2 ay önce
OLACAĞI BUYDU YILLARIN BİRİKİMİ VARDI, YÖNETİM HİZMETLERİ MAFİŞ …
Özlem 2 ay önce
Memnunsen in bakanlığa çöreklenmiş, kifayetsiz, ehliyetsiz, liyakatsiz, beceriksiz, bakanımıza ve hekimlere direnen, yalaka elemanları temizleniyor zannediyorum... iktidarın gölgesine sığınıp, tek hedefi kendi şahsi menfaat ve çıkarları olan kadrolar...
Ceren 2 ay önce
Çıkar çıkar olayı abartmayın Devlet devamlılık gerektirir hiç bir iş kalmaz ayrıca bu başkanların alındığı iyi oldu hemde çok iyi oldu
muhammed 2 ay önce
sağlık bakanlığının kaderi bu. kuruldu kurulalı böyle. bunun düzelmesi için tek çare, şef'ler de dahil koltuk kullanımının,tüm yönetim birimlerinde idareci sıfatı olanların altına SANDALYE vermektir!!!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın