Sağlık Bakanlığında Genel Müdür Semih Korkut İstifa Etti! - Özel Haber

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü olarak Kasım 2018 döneminden beri görev yapan Dr. Semih KORKUT'un istifa ettiği öğrenildi.

Atamalar 23.06.2021, 20:20 23.06.2021, 23:05 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığında Genel Müdür Semih Korkut İstifa Etti! - Özel Haber

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Op. Dr. Arslan Kağan Arslan’ın yerine Genel Müdür olan Acil Tıp uzmanı Dr.Semih Korkut'un bugün Genel Müdürlük görevinden istifa ettiği ileri sürüldü. 

Korkut'un neden istifa ettiği, yerine kimin atanacağı haber yayına hazırlandıı sırada belirsizliğini koruyordu.

Acil Tıp uzmanı Dr.Semih Korkut daha önce İstanbul Kartal EAH'de Başhekim Yardımcılığı yapmıştı. Daha sonra T.C Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Bakırköy Bölgesi Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler  Başkanı olan Uzm.Dr.Korkut, en son olarak İstanbul Acil Hizmetler Başkanlığını yürütüyordu

DR. SEMİH KORKUT KİMDİR?Balıkesir Edremit İlçesi’nde 1973 yılında doğan Semih Korkut, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1998 yılında bitirerek, Uşak Güllü Sağlık Ocağında pratisyen hekim olarak göreve başladı.

1999 yılında tayin edildiği Düzce’de 2007 yılına kadar pratisyen hekim olarak çalıştı. Düzce’de Verem Savaş Başhekimliğinin yanı sıra Düzce Sağlık Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 2007 yılında Düzce Tıp Fakültesinde başladığı Acil Tıp Uzmanlığı eğitimini 2012 yılında tamamlayan Korkut, Düzce Atatürk Devlet Hastanesine Acil Tıp Uzmanı olarak atandı. 

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Korkut, aynı yıllarda Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü görevinin yanısıra, Düzce İl Ambulans Servisi Başhekimliği de yaptı.

Uzm.Dr.Semih Korkut, İstanbul Tacirler Eğitim Vakfı Sultanbeyli Devlet Hastanesi ve S.B.Ü. Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı görevlerini de yürüttü.
Şubat 2017 tarihinde İstanbul Bakırköy Bölgesi Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanlığı görevini yapan Korkut, 2018 yılında İstanbul Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı görevini yürüttü.
Uzm.Dr.Semih Korkut, 2018 yılı Kasım ayında Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Ulusal ve uluslararası alanda 10’un üzerinde yayını, 50’nin üzerinde bildirisi olan ve orta derecede İngilizce bilen Uzm. Dr. Semih Korkut, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
para medic att sürücü 6 ay önce
Çok iyi insandı, hak hukuk gözetirdi, hiç hatalı iş yapmazdı, Güler yüzlü idi, kılık kıyafetimizle ugrasirdi en iyisini yapmak için, telefon elinden hiç düşmezdi herkesi arar dururdu, ahh ahh, milletin arkasından hiç konuşmaz, konuşursa da hep güzel konuşurdu, tek derdi memleket idi, ne kadar güzel özellik var hepsinden kendisinde azar azar var idi, ne istediniz müdürumden, bir dürüm söylese yarısını böler yanındakine yedirirdi, fakirleri doyurur, kuşlara yem atardı. Yerine kim geldi peki ?
Att112 6 ay önce
İsabetli olmuş...112 yi bu günlere taşıyan,cefasını ezasını çeken binlerce Att arkadaşı yok sayarak Pdc düzenlemesi yapmış ve hiç bir zaman muhatap almamıştı.Bir mesleği 112 de yok edecekti.İnşAllah yeni gelen genel müdür bu yanlışı düzeltir.
Değerli dostum 6 ay önce
Değerli dostum 112'den yetişmiş sahadan gelmiş ve 112 için gerçekten elinden geleni yapmış bir beyefendidir.Ve bu camianın gelişmesinde muazzam hizmetleri olmuştur.Özverisine şahit olduk.Bu menfi yorumunuza katılmak mümkün değil.
Çok başarılı yöneticiydi 6 ay önce
Geldiği günden bugüne hakkını fazlasıyla veren bir genel müdürdü.İnşaAllah küstürmemişlerdir
Sebep ne? 6 ay önce
Ne oldu ki bakan bey her gittiği yere kendisini götürürdü, yanından ayirmazdi, bakan beyi o yönlendirir diye duymuştuk. 112 sistemini elleri ile ortak çağrıya veren kişi değil mi kendisi öyle duyduk. Sağlık Bakanlığı'nın en büyük markasını iç işlerine devreden kişi mi? Sebebi de yazarsanız seviniriz. Hakkında hayırlısı olsun. Umarım arkasından hayır dua eden olur.
wwww 6 ay önce
ne olacak daha iyi bir mevki olmuştur.
Harun Tezel 6 ay önce
Makamına yakışan,adaletli,dürüst yöneticiydi.
Umarım istifa haberi doğru değildir, yoksa Bakanlığımız için büyük kayıp görevinden ayrılması
Hemşire 6 ay önce
Bende ilk korona olmuştum..Bakanlık adına aramıştı beni kimse geçmiş olsun demezken kendileri beni arayıp geçmiş olsun demişti..
paramedikhale 6 ay önce
paramedik julide iftirasını organize edenlerin destekçisi olan kenan ahmet türkdoğan'ı atayan makam sahibi kişilik.
Sağlıkçı 6 ay önce
Bakanlıkta yakın çalışanlar bilir, tanımayanlar yorum yapmasa isabetli olur. İyi bilirdik. Hakkını helal etsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
6
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?