Sağlık Bakanlığı'nda Beklenmeyen Görevden Alma!

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe gece yarısı yayımlanan kararname ile görevden alınarak yerine Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Tolga Tolunay atandı.

Atamalar 03.04.2021, 11:11 03.04.2021, 17:21 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığı'nda Beklenmeyen Görevden Alma!

Sağlık Bakanlığı'nda kritik bir görevden alma gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevden alındı. Meşe'nin yerine ise Doç. Dr. Tolga Tolunay atandı.

Değişiklikle ilgili Resmi Gazete'de yer alan kararda, "3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4'üncü maddeleri gereğince, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevden alınmış ve Bakan Yardımcılığına Doç. Dr. Tolga Tolunay atanmıştır" denildi.

Sağlık Bakanlıgının resmi sayfasında güncellemenin yapıldıgı görüldü.

DOÇ. DR. TOLGA TOLUNAY KİMDİR?

TIKLAYIN

1977 yılında Kilis’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te tamamladı. 1995 yılında Gaziantep Anadolu Lisesi’ni bitirdi. 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2004-2009 yılları arasında Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık eğitimini tamamladı. 2010-2014 yılları arasında Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde Uzman Doktor olarak çalıştı. Aynı hastanede 2014-2018 yılları arasında Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptı.

2018 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi kadrosuna Yardımcı Doçent olarak atandı. 2019 yılında Doçent unvanını aldı.

Doç. Dr. Tolunay’ın uzmanlık alanları; biyomekanik, omurganın klinik biyomekaniği, implant tasarımı ve ortopedik tümör cerrahisidir.

TİTCK İleri Tedaviler ve Greft Danışma Komisyonu Üyeliği, TÜBİTAK TEYDEB USETEG Çağrı Programı Danışma Kurulu Üyeliği ve KOSGEB Stratejik Ürün Destek Programı Komisyon Üyeliği yapan Doç. Dr. Tolga Tolunay, 2016 yılından beri bilimsel komisyonlarda görev almaktadır.

TÜBİTAK’ta proje hakemlikleri ve proje izleyicilikleri gibi bilimsel faaliyetlerde bulunmuş; ayrıca kendisinin de birebir dâhil olduğu projelerde danışman ve araştırmacı olarak görev almıştır.

Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi ve 70’in üzerinde bilimsel çalışması bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası kitap bölüm yazarlıkları vardır. Ulusal ve uluslararası kongrelerde sözlü bildiriler sunmuştur.

Tescilli 4 adet Uluslararası Patenti ve 2 adet Ulusal Patent/Faydalı Model’i bulunmaktadır. 3 adet Ulusal Patenti ise tescil aşamasındadır. Bu patentlerin tamamı tıbbi cihazlar üzerinedir.

2020 yılının Ağustos ayında TİTCK Başkanlığı görevine atanmıştır.

İngilizce bilen Doç. Dr. Tolga Tolunay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Murty 1 hafta önce
Yav arkadaş ortopedi doktoru hasta bakmasi ameliyat yapması gerekirken neden bu görevlerde bulunuyor. Sahada olması gerekenler koltuk peşinde .
Uzm dr 1 hafta önce
Bu adam kim neyin nesidir kim bunu öne sürüyor destek oluyor arkasında kim var 2 s ne içinde yard doc sonra doçent oluyor daha 6 ay olmadı titck başkanı olarak atandı şimdi de bakan yardımcısı oldu bu nasıl bir hız nasıl bir yukselmedir.bakan ile gelen bakan yardımcısı görevden alınıyorsa vardır bunda birşey bakan da gidicidir galiba
asıl alınması gereken genel müdür yrd.cıları olmalıydı. 3 gün önce
kurumun içinde asıl alınması gereken genel müdür yrd.cıları olmalıydı. kurumu karıştıran onlar....
Aysun 1 hafta önce
Sağlıkta geçmişte bir dönem Fetö, bir dönem Menzil sonra Taşhiye Nur, Medipol şu bu derken... bu kısır döngü...Bu işler böyle olmamalı...Liyakat olmalı Liyakat !!! Liyakat sistemi gelmeli...15 temmuz hainliği unutulmamalı...
radyopatolog 1 hafta önce
bu konuda eleştirilecek iki konu var. Birincisi, patentleri olan zeki bir bilim adamı bunları devam ettirebilecek iken masa başı göreve geliyor. Mesela Burak Yılmaz milli takım adına gol atma ve kariyerini sürdürme potansiyeli varken onu Spor bakan yardımcısı yapsak iyi mi olur? kötü mü olur? Belki hakediyordur ama bırakalım önce milli takımda gollerini atsın. İkincisi, daha 6-7 ay önce TİTCK kurumunun başına gelmiş, orada kendine göre bir misyonu veya vizyonu varsa bu faaliyetler hoop çöpe, biraz istikrar lazım. yoksa zaten diyecek bir şey yok.
Reis almış 1 hafta önce
İki tane genel müdür var onlar da görevden alınırsa çok iyi olacak. İşleri güçleri dedikodu. Bu hanımefendiyi Reis almış görevden ne oldu ki öyle...
Ahmet 1 hafta önce
Sendikadan Berat ne çok sevinmiş, facebook ta da paylaşmış bu haberi var, bakan yardımcısı ve ferhatı
5
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?