Sağlık Bakanlığı Genelgesiyle Yasak Olmasına Rağmen Bu Tayin Nasıl Yapıldı?

Ses Kocaeli'de yer alan haberde, Pandemi döneminde sağlık görevlilerinin tayin yapılmasının YASAK olmasına rağmen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli bir sözleşmeli memurun Derince Belediyesi’ne tayininin yapıldığı iddiası yer aldı.

Atamalar 16.11.2021, 01:55 16.11.2021, 11:12 Zeynep Elmalı
Sağlık Bakanlığı Genelgesiyle Yasak Olmasına Rağmen Bu Tayin Nasıl Yapıldı?

Ses Kocaeli'de yer alan haber;

Pandemi döneminde sağlık görevlilerinin tayin yapılmasının YASAK olmasına rağmen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli bir sözleşmeli memurun Derince Belediyesi’ne tayininin yapıldığı öğrenildi.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde veri giriş bölümünde sözleşmeli memur olarak görev yapan Ahmet Uğur Güvercin yasak olmasına rağmen pandemi döneminde Derince Belediyesi’ne tayinini yaptırdı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Pandemi döneminde sağlık personelinin yıllık izinlerini bile kullanması yasaklanırken Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde veri giriş elemanı olarak çalışan Ahmet Uğur Güvercin’in yasaya aykırı bir şekilde Derince Belediyesi’ne tayin olmasına kimin izin verdiği merak ediliyor. Çünkü tayin olan kişinin yerine atama bile yapılmıyor ve bu bölümde çalışan sağlık elemanları eksik kadroyla çalışmak zorunda kalıyorlar.

Bakalım bu konuda Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi nasıl bir açıklama yapacak?

Hep birlikte göreceğiz.

Kaynak:https://www.seskocaeli.com/haber/8236822/nasil-tayin-yapildi?fbclid=IwAR27PWZqXd9UPHo4vZ-oEPFWXA_06LdoKxik9lxo8flJAMv2S1Tm-yh4aEc

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?