Sağlık Atamalarında Milletvekili Hanedanlığı!

İzmir'de sağlık idarecilerinin atamalarında İzmir Milletvekillerinin akrabalarının sözleşme imzalayacağı haberleriyle çalkalanıyor.

Sağlık Atamalarında Milletvekili Hanedanlığı!

Geçtiğimiz günlerde yeniden sözleşmeleri yapılan bazı sağlık yöneticilerinin, sözleşmeleri yapılırken ağırlığın milletvekili Y.K.’nın akrabaları ve çevresinin aldığı göze çarptı.

TIKLAYIN

Bir Milletvekilinin hem amcaoğlu Ö.K. ve eşini Z.K. ayrı ayrı hastanelere müdür atatması sıkıntıya yol açtı. Aynı milletvekilinin daha önce bulunduğu ilçede atamasını yaptığı akrabalarını, ilçe halkından gelen yoğun eleştirilere dayanamayarak, başka ilçelerin hastanelerine atandığı görüldü. Diğer ilçe yöneticilerinin taleplerinin dikkate alınmadığı, tercihin akrabalardan yana kullanıldığı belirtildi.

Atamanın yapıldığı ilçelerde yönetimin istifa aşamasına geldiği konuşuluyor.

Aynı milletvekilinin daha önce yaptığı icraatlarının İlçe Belediye Başkanlığı’nın kaybedilmesinde büyük rol oynamıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 12:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 4 ay Önce

teyze kızı hala kızı yakınları hep sözleşmeli yönetici
hakkaniyet ve liyakatin bittiği yerdeyiz

Size Gelince Nolcak Onlara Gelince Hak Hukuk
Size Gelince Nolcak Onlara Gelince Hak Hukuk @... - 4 ay Önce

Şaka gibi bu chplileri anlamak çok zor. Herkes koyun bir tek bunlar akıllı ! Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar doktor yerine eğitimci atayınca sorun yok.Ayrıca adana belediyesine icra gelmiş koltuklar gitmiş. Bu adamın zararlı olduğunu biliyorduk da bu kadar da borçlu olduğunu bilmiyorduk. Sizi adanaya alalım chp li vekil...

sağlıkçı
sağlıkçı @... - 4 ay Önce

kim yapmıyor ki o yine amca oğlunu yapmış, millet eşini yapıyor.

Anti  Sözleşme
Anti Sözleşme - 4 ay Önce

Bu Sağlık Bakanlığında Çalışan Herkese Yapilan Büyük Adaletsizlik Ne İlk Nede Son. Sanki Yeni Birseymi? Kimse Görmüyor Duymuyormu? Bugün bu millet vekili olur yarın başkası yada il başkanı yada bir başka kodaman.Sayin Cumhurbaşkanımız bu durumu düzeltmeden bunlar olmaya devam edecek. Ve bir gün iktidar sallanırsa sabahında tüm kadrolar al aşağı olacaktır. Bakanlıkta Kurumsal Hafıza Kalmadı. Allah Aşkına Kimse Duymuyor ve Görmüyor Vesselam.

DENİZLİ
DENİZLİ - 4 ay Önce

Bırakın öyle olsun riyakat olmayan yerde iş olmaz kendi eden kendi bulurmus ama reis in bunlara el atması lazım slm

Görev Bekleyen Sağlıkçı
Görev Bekleyen Sağlıkçı - 4 ay Önce

Vekiller sağolsun mitingler için adam toplayan kim varsa ödüllendirilmiş. Devlete sadece aynı kışıler hizmet ediyormuş başka kimse yokmuş gibi aynı şahıslara görev vermişler !!!

Liyakat Liyakat
Liyakat Liyakat - 4 ay Önce

İlçe Başkanlarını il başkanlarını hatta vekillere kim daha çok kapısını aşındırıyorsa o görev alıyor. Vatandaşa liyakat naraları atarken kendi işlerini bitiriyorlar arkadan. Atamalarda ki usulsüzlüğe kim dur diyecek !!!

Liyakat
Liyakat - 4 ay Önce

Tüm Türkiye tüm atamalarda böyle problemler sıklıkla gündeme gelmekte. Bence Atadıkları içindeki hatır gönül için yapılan liyakatsiz atamalar çok büyük zarar veriyor. Ama görmüyor veya görmek istemiyorlar.

Ferhat
Ferhat - 4 ay Önce

Aynı kişilere sözleşme imzalatmaya ne zaman son verilecek. 10 15 sene olmuş müdür müdür yrd yapıyorlar doymadılar mi ?

Alim
Alim - 4 ay Önce

Her yer aynı,yazık ki durum bundan ibaret.


SIRADAKİ HABER