Prensipte Evet Diyen Başhekimlik İçin Görüşmelerde Uygun Şartlar Sağlanmadı Diyerek Görevi Kabul Etmediğini Açıkladı!

Mevcut başhekim Prof. Dr. Mehmet Akif Çakar’ın da istifası nedeniyle dikkatlerin üzerine çevrildiği Beyin Cerrahı Doç. Dr. Davut Ceylan, “prensipte evet dediğini” ancak görüşmelerde uygun şartlar sağlanmadığı için sürecin olumsuz sonuçlandığını ifade etti.

Prensipte Evet Diyen Başhekimlik İçin Görüşmelerde Uygun Şartlar Sağlanmadı Diyerek Görevi Kabul Etmediğini Açıkladı!

Sakarya Üniversite Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başhekim olması kesin bakılan Davut Ceylan, sosyal medya hesabından durumun olumsuz sonuçlandığını ifade etti.

NE OLMUŞTU?

Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’nün görevinde 2 yıl daha kalacağının ardından SAÜEAH’ın başhekiminin kim olacağı merak konusu olmuştu. Mevcut başhekim Prof. Dr. Mehmet Akif Çakar’ın da istifası ile gözler Beyin Cerrahı Doç. Dr. Davut Ceylan’a çevrilmişti. Başhekimliğine kesin gözüyle bakılan Ceylan’ın görevi kabul etmediği bu sabah öğrenildi.

PRENSİPTE EVE DENMİŞTİ…

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile, başhekimlik için “prensipte evet dediğini” ancak görüşmelerde uygun şartlar sağlanmadığı için sürecin olumsuz sonuçlandığını ifade etti.

CEYLAN SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

TIKLAYIN

Ceylan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı ise şöyle,

"Değerli Dostlar; Başhekimlik için ismimin geçtiği günden sonra ismim üzerinde büyük oranda konsensus oluşmasından mutluluk duydum. Daha önce 2 kez reddettiğim başhekimlik için “prensip olarak evet” dedim. Ancak devam eden görüşmelerimde uygun şartlar oluşmadığı için süreç OLUMSUZ sonuçlandı. Arayıp iyi dileklerini veya eleştirilerini benimle paylaşan herkese teşekkür ederim. Oluşacak yeni yönetime başarılar dilerim. Doç. Dr. Davut Ceylan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın sebebinin, başhekim yardımcıları ve hastane yöneticileri üzerinde konsensus sağlanamaması olduğu öğrenildi. Sakarya’nın sağlık yükünü taşıyan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni başhekimin kim olacağı ise henüz netlik kazanmadı."

BAŞHEKİM KİM OLACAK?

Ceylan’ın görev sürecinin olumsuz sonuçlanmasının ardından, Sakarya’nın en önemli hastanesi olan SAÜEAH’ın başhekiminin kim olacağı merak konusu oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerçekler
Gerçekler - 3 ay Önce

Hocanın çalışmak istediği yöneticileri malumsen veto edip, siyasileri etkilemişlerdir. Hoca da dik durup, alın Hastaneniz başınıza çalın demiştir.

Prensipmiş
Prensipmiş - 3 ay Önce

Neyin prensibi Allah aşkına. Rantta mi anlaşma sağlanamadı. Ne günlere kaldık yaaaa

S33
S33 - 3 ay Önce

Helal olsun. Bizimde böylesine adam gibi duruşu olan idarecilere ihtiyacımız var

SIRADAKİ HABER