PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Pandeminin Etkisinin Azalmasıyla Sağlık Müdürü Değişiklikleri Başladı!

Siyasetin Bakanlığa aylardır yaptığı Sağlık Müdürü değişiklikleri için nihayet düğmeye basıldı. Yoğun şikayetlerin yaşandığı iller başta olmak üzere bazı illerde sağlık müdürü ve diğer birimlerde değişikliğe gidilecek.

Atamalar 22.03.2022, 16:15 23.03.2022, 08:07 Zeynep Elmalı
Pandeminin Etkisinin Azalmasıyla Sağlık Müdürü Değişiklikleri Başladı!

Bakanlık kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre toplamda 10 ili bulacak Sağlık Müdürü değişikliği için düğmeye basıldı.

TOPLAM 10 İLDE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEK

Siyasetin en çok muzdarip olduğu Bakanlıklardan olan Sağlık Bakanlığında daha önce değişiklik yapılması yönündeki baskıya pandemi gerekçe gösteriliyordu. Pandeminin etkisini yitirmesi sonrasında 9-10 il için sözleşme yenileme dönemi beklenmeden Sağlık Müdürü değişikliği yapılacağı öğrenildi.

MÜLAYİM YENİ MÜDÜR OLDU

Dün akşam saatleridne değişikliklerin ilk startı verilmiş, özellikle sağlık personelinin en çok muzdarip olduğu ileri sürülen Muğla'da Müdür değişikliği yapıldı. Adı Ak Parti'den Belediye Başkan Adaylığı için de geçen İskender Gençer, uzman çavuş - hekim darp olayının ardından görevinden alındı. Yerine de jet hızıyla yeni Müdürü ataması yapıldı. Gencer'in yerine Menteşe İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde görevli pratisyen hekim Ali Burak Mülayim atandı.

İLK ETAPTA 5 İLİN MÜDÜRÜ DEĞİŞECEK

Diğer taraftan Ankara'da bürokrasinin Müdür değişiklikleri için yoğun mesai harcadığı kaydedilirken, 5 il için Ankara'da yapılan görüşmeler sonucu Muğla'nın ardından Şırnak işinde de Sağlık Müdürü değiştirildi. 

MUĞLA'DAN SONRA ŞIRNAK'DA DEĞİŞTİ

Bakanlığın yaptığı görev değişikliği ile Mardin 112 il ambulans servisi başhekimi Dr. Osman ÖZDEMİR Şırnak İl Sağlık Müdürü oldu.

YENİ GELİŞMELER OLDUKÇA ANLIK DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Yorumlar (23)
Millete eğlence 2 ay önce
Hadi hayırlı olsun herkese eğlence çıktı, o gitsin bu gelsin yahu anlamadınız mi bizden başka hiç bir kurumda bu kadar idareci harcanmiyor, bak tapuya, emniyete, valilere, milli eğitime, göndermeye ne kadar çok meraklıyız yazıklar olsun
İzleyici 2 ay önce
Aynen aman boş kalmasın yoksa çalışanlara kim mobing yapıp işinden nefret ettirecek
gaga 2 ay önce
Ankara Gülhane hastanesinde baskı, mobbing ve nefret ettiren sağlık bakım müdürü üstüne kimseyi tanımayız
güla 2 ay önce
ANKARA GÜLHANE HASTANESİ İdarecilerini de bir zahmet değiştirin baş kesen durumdalar. Sağlık bakım ve destek hizmetleri özellikle
Yanlış Yanlış ile düzeltilmez 2 ay önce
Sağlık Bakanlığının (sağlık hizmetlerinin) çöküşü 2 çok önemli hata ile başladı. 1. si sözleşmeli idarecilik neden saçmalığın getirilmesi oldu. (sokaktan, bakkaldan tuttuklarını müdür başkan başkan yardımcısı uzman yaptılar) 2.si şirket personellerine sırf oy toplamak için kadro verilmesi oldu ki bu hata okumanın emek vermenin hiç bir önemi kalmadığını gösterdi. Torpili olan emeksiz bir şekilde kadro aldı. Kimse kendini kandırmasın ve inanmayan tarafsız bir şekilde araştırma yapsın
Yanlış 2 ay önce
Yanlış yanlış ile düzelmez. Sözleşmeli İdarecilik denen saçmalık kaldırılmadığı sürece sağlıkta çöküş devam edilecektir kimse kendini kandırmasın sokaktan bakkaldan toplandığını müdür başkan uzman yaparsan batarsın şimdi bu yorumu sözleşmeli torpillier beğenmeyecektir
eski gata 2 ay önce
Gülhane Hastanesindeki SAĞLIK BAKIM VE DESTEK HİZMETLERİ müdürleri değişmeli çalışanları baskı ile sindiriyorlar.
adalı 52 2 ay önce
zihniyet değişmedikten sonra hepsi değişse ne yazar.
Yttt 2 ay önce
Aksarayyy Aksarayyy Aksarayyy
Kibir abidesi var müzeye kaldırılmayı bekliyor
Ggg 2 ay önce
Yaşlı mı o kadar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?