Konya ve Antalya Sağlık Müdürü Sözleşme İmzaladı: Bu Büyükşehir'de İse Belirsizlik Sürüyor!

Konya ve Antalya İl Sağlık Müdürlerinin sözleşme imzalamasının ardından Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç’un durumu ise belirsizliğini koruduğu öğrenildi.

Atamalar 14.04.2021, 02:14 14.04.2021, 15:16 Güler Sağlam
Konya ve Antalya Sağlık Müdürü Sözleşme İmzaladı: Bu Büyükşehir'de İse Belirsizlik Sürüyor!

Konya ve Antalya İl Sağlık Müdürlerinin sözleşme imzaladığını "Sözleşmeli Yönetici Atamalarında 32 İlin Durumu Belli Oldu: Yazı Makamda İmzada!" haberimizle duyurmuştuk.

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç’un arkasında eski bakan Ahmet Demrican’ın olduğu ve aynı şekilde yola devam etmek istediği biliniyor.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Eğer Muhammet Ali Oruç olmaz ise bu durumda Mehmet Kılınç’ın, eski bakan Ahmet Demrican’ın desteğini almak istediği biliniyor. Kılınç, geçtiğimiz yıllarda milletvekili adaylığı için Sağlık Müdürlüğünden istifa etmişti. O istifasından sonrada bir türlü koltuğa oturamadı.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü için Yusuf Güney’in ismi zikrediliyor. Güney’İn ekibi olmadığından ve Tahsin Çakır ile müdürlüğü yönetemeyeceği düşüncesi kulislerde dolaşmakta.

Son olarak müdürlük için ismi geçen Ahmet Şen ciddi bir rakip olarak görülüyor. Gerek Göksel Kaplan’ın siyasilerle olan ilişkisi gerekse Hüsrev Yılmaz’ın Samsunspor camiasının Ahmet Şen’in yanındaymış gibi fotoğraflarla vermeye çalıştığı intiba ve gerekse STK’lar ile verilen ziyaret fotoğrafları, seçim zamanı siyasilerin adaylık çalışması yaptıkları gibi bir çalışma içinde olduğu kulislerde yer aldı.

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç’un, Bafra’daki dostlarını kırmayarak Trabzon’dan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastenesi’ne getirdiği Ahmet Şen'in en büyük pişmanlığı olduğu sağlık camiasında sıklıkla konuşulan konuların arasında yer aldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
ANTALYA 2 ay önce
Eger ANTALYADAKİ mevcut devam edecekse.... durmak yok yemeye devam.... ELİM KIRILSIN OY VERİRSEM

https://www.saglikpersonelihaber.net/m/gundem/antalya-il-saglik-mudurlugunde-akceli-isler-h9498.html
Murat 2 ay önce
Etsin tabi ya.hatta chp istanbul il başkanı dr.canan kaftancıoğlu kamu hastaneleri başkanı olsun.Eczacı olan chp vekili özgür özel'de halk sagligi baskaniolsun.bizi 15 Temmuz'da alanlara çıktığımıza pişman etmeye devam et sen demircan.oruç'un yanında chp'lileri Samsun sağlıkta iktidar yapan c.t'yle e.ö'yüde unutma.Zaten biz Tayyip Erdoğan'ı sevenler kimiz ki!!!!
Türkiye Sevdalısı 2 ay önce
bu mazlum halkın ahı sizin yakanızı bırakmayacak samsun sağlığını chp'ye,ip'e bırakan müdür,akparti il yönetimi,demircancılar.siz chp-hdp-ip iktidarında da eminim ki mevkilerinizi korursunuz.Hakkımız varsa haram olsun
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?