Konya İl Sağlık Müdürlüğü İçin 8 Aday Yarışıyor!

Birlik Beraberlik Noktası köşe yazarı Uğur Özteke, Konya İl Sağlık Müdürlüğü için ismi geçen ve Milletvekili ve siyasi gücü olan 8 adayı köşesine taşıdı.

Atamalar 08.07.2020, 09:35 14.07.2020, 19:44
Konya İl Sağlık Müdürlüğü İçin 8 Aday Yarışıyor!

MEĞER SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN NE KADAR ÇOK ADAY VARMIŞ 

Hani hep diyoruz ya bu siyaseti sevmiyoruz diye.

Evet siyaset gerçekten yapılacak bir iş değil.

Hele hele akıllı adam işi hiç değil (Yapanları tenzih ediyoruz)

Para ile pul ile yapılmaz bir okka bal ile de yenmez.

Her şeyden önce samimiyet yok vefa yok.

Geriye dönüp bir baksanıza.

Siyaset çöplüğü haline gelmiş nice değerlerimizin yüzüne bakan yok.

Oysa bunların hepsi birer memleket insanı. 

TIKLAYIN

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç Sözleşme Yeniledi! haberi için tıklayınız

....

Bu makamların siyasi olduğunu unutmuşuz(!)

Ama tekrar söylüyorum Sağlık Bakanı Sayın Koca bu süreçte ne kadar başarı oldu ise bizim Sağlık İl Müdürü Sayın Koç da başarılı idi.

Demek ki siyaset dedikleri bu işte.

Yarın bir gün Sayın Koç da “eski” ler arasına girecek.


*Prof.Dr. Mehmet Koç - Konya İl Sağlık Müdürü

O zaman peki kim Sağlık İl Müdürü olacak?

İşte kulislerde siyasilerin söylediği ve arkalarında durduğu bazı güçlü isimler;

Mehmet Koç
Hasan Küçükkendirci
Hasan Öznavruz
 (Osmaniye il Sağlık Müdürü)
Sinan Bahçeci (Mersin İl Sağlık Müdürü)
Adnan Tekin
Gökhan Darılmaz
Abdülcelil Kalem
Kerim Yeşildağ 
(Aksaray İl Sağlık Müdürü)

Yorumlar (28)
Eğitim araştırmacı 4 ay önce
İlimizdeki tüm sağlık camiası çalışanları olarak;
Aşılamayan sekreteryalardan,anlatılamayan sorunlardan,alınamayan randevulardan,kurulamayan iletişimden dolayı hele ki şu pandemi döneminde o kadar yorulduk ve yıprandık ki...
Çalışma huzurumuzu,azmimizi geri getireceğinden hiç şüphemizin olmadığı,kalplere dokunan,kapıları herkese ardına kadar açık,her zaman çok rahat ulaşıp derdimizi anlattığımız ve bundan sonra da anlatabileceğimiz halk sağlığı uzmanı ve ilimize çok güzel hizmetler bırakmış olan Dr.Hasan Küçükkendirci'nin yeniden geleceğini duymak hepimizi çok heyecanlandırdı.
Hoş geldiniz Müdürüm...
Yoruldunuz tabi 4 ay önce
Konya da üçlü yapıdaki dönem bile şu an ki iş ahlakı Ve iş ahenkine on basardı. Herkes insiyatif alarak elini taşın altına koymuş Ve ahenk içinde üretmeye devam etmişti, personel huzurluydu. O koltuğunda boş boş oturanların proje hazırlayıp, temellerini attıkları Ve bir seviyeye getirdikleri yatırımların açılışlarını yapacağız diye oradan oraya koşturuyorsunuz, tabiki boş vaktiniz olmayacak, iftiraya ayıracak vakit dışında. Korkarım 52 dediğin yatırımlar arasında Önceki dönemlerde projelendirilip başlanılan Şehir hastanesi, Numune Hastanesi, Fetöden alınarak kamuya mal edilmiş Doğumevi, il sağlık müdürlüğünün yeni hizmet binası, fetöden kazandırılan eğitim ve simülasyon binası, bir çok ilçenin yenilenen devlet hastaneleri, bazı ASM ve 112 istasyonları gibi yatırımlarda vardır. Zor tabi açılıştan açılışa koşmak yorar insanı
Eğitim araştırmacı 4 ay önce
Bak yorum yapan kardeşim
Recep akdağ döneminde Sağlıkta dönüşümün en hareketli zamanında bir il sağlık müdürü nasıl hiçbir şey yapmadan 13 yıl in sağlık müdürlüğü nde kalabilir sadece bu sorunun cevabını verebilmek bile yürek ister metropol bir şehir olan Konya Konya’da bu kadar yıl başarılı bir şekilde il sağlık müdürlüğü yapıp bir çok yatırıma imza atan gezmediği ilçe değil belde ve köy dahi kalmayan bir müdürden mi bahsediyorsunuz yani Hasan Küçükkendirci'den.
Önceden yapılmış çalışmaların önüne geçip fotoğraf çektirmek yatırım yapmak manasına mı geliyor. Başka bir parti ile suçladığınız adam taşın altına gövdesini koyarak son seçimlerde milletvekili aday adaylığı ilan ederek sahada ve temayül yoklamalarında ne kadar destek aldığını ak Parti yetkililerine sorsanız bunları yazarken utanırsınız.
Yaptığınız yorumların ahlaki yönden de kendinizi sorgulama açısından bir fırsat olduğunu düşünerek lütfen yorum yapın ve iftira atmayın
Gülerken 4 ay önce
Mehmet müdürün çalışkan da ah senin gibi çevresinde yanlış yönlendiren, asılsız mesnetsiz konularla adamı dolduran, iftira peşinde koşan kişiler olmasa. Malesef oda çabuk dolmuşa gelip hızlı kararlar ile çok ahlar aldı. Koltuğa otururkende aynısını yaptınız, iftiralar ile siyaseti doldurdunuz yapmayın yazık, günah bunun ahireti de olacak, inanırsanız düşünün. Sayısını bilmem ama kendinize maal ettiğiniz bir çok yatırım önceki dönemde başlanan açılışı size kısmet olan yatırımlar, bir kaçı ise malesef devlete ciddi maliyeti olup boşlara gitti, yazık. Bizim ASM ye bir kere bile uğramadı, siz hangi alemde yaşarsınız nerelerde dolaşırsınız bilmem
Mehmet Müdürümüz Çalışkandır Yapar. 4 ay önce
Malesef canım bu saaten sonra Sayın Hasan Küçükkendirici Deva Partisine geçeceği için İl Sağlık Müdürü olması imkansız. Sayın Seyit Karaca ile birlikte yola devam edecekler. Onların amacı makam mevki Chp de gel koltuga otur dese oturur hiç umurlarında olmaz. Mehmet müdürümüzün amacı vatan millet gösterişten uzak, mütevazi bir insan. Küçük kendirici 12,5 yıl oturmuş bir tane yatırım yapmamış mehmet müdürmüz 2 yılda 52 tane yatırımı hayata geçirdi bunlardan yarısının binası bitmek üzere daha da yapacagı bir sürü yatırım ve proje var.gitmediği köy kasaba kalmadı. en uzaktaki 112 ve asm'ye bile en az 2 kere gitmiştir. Adamlar 12 yıl boyunca oturmuş kapısı herkese açıkmış hey babam hey oturmaktan sıkılmış adam mecbur açık olacak Mehmet müdürün nefes almaya vakti yok.
Meram 42 4 ay önce
Konya da sağlık çalışanları öyle bir ayrıştırıldıki ekip çalışması diye bir şey kalmadı. Herkes kendi kabuğuna çekilmiş birşeyler yapmaya çalışıyor. Personel birbirinden korkar hale getirilmiş. Her birime birer laf taşıyıcı yerleştirilmiş, konuşulan herşey biryerlere anında iletiliyor. Kimse kimse ye güvenemez hale getirilmiş. Eski dönemlerin kıymetini bu dönemi yaşamadan anlayamayacakmışız demekki. Kesinlikle Hasan Küçükkendirci gelmeli diyorum. Toparlarsa o toparlar, Konya sağlığını Ve personelini çok iyi tanıyor. Halk sağlıkçı olması da Konya’nın şu dönemki durumunu düşündüğümüzde büyük avantaj
Personel 4 ay önce
Gönül insanı,tevazü sahibi,merhametli,yardımsever,işini bilen ve en güzel şekilde yapan,güzel insan Dr.Hasan Küçükkendirci'nin gelecek olması çok ama çoooook güzel bir haber....
konya 4 ay önce
. ülkenin sayılı onkoloji profesörlerinden biri olan mehmet koç öğrenci yetiştirerek ve hasta bakarak ülke için daha faydalı olacaktır. hiç bilmediği ve tecrübesinin olmadığı idarecilik yapmaktan vazgeçmelidir. küçükkendirci ve öznavruz en uygun adaylar.
Gonya 4 ay önce
Arkadaş Sayın Müdürün Eskiler Arasına Girmesi Demek Konya'da Sular Durulacak Demektir. Konya Sağlığını Karama Karışık Eden Yönetimden Kurtulacağız İnşAllah.
Dr. Konya Bilen 4 ay önce
Hayırlısı inşAllah yukarıda sayılı isimlerin bazıları zaten 2 Hasan birbirini bilen daha öncede beraber çalışmış isimler .Bayrak yarışı bu hangisi Konyaya faydalı olacaksa o gelsin.Bölgenin merkezi bir il.Mevlana şehrine hoşgörülü deneyimli birileri yakışır.
Sağlıkçı_42 4 ay önce
3 yıl içinde kendine 3 tane makam odası yapıp hangisinde oturacağını karar veremeyen kapısını oda ve dernek başkanlarına kadar açıp personeline kapatan müdür gitsin ve personeline yakın biri gelsin artık mevlana diyarına. Adaylar arasında en büyük hizmetlerinden birkaçı hastaneye TEYEMMÜM TAŞI getirmek ve Hastanede ARGE BİRİMİ kurarak uzay mekiği tasarlamak isteyen başhekim arkadaş olduğunu da unutmayalım..
Konyalı sağlıkçı 4 ay önce
Yorumlara baktım da aynı grup aynı şeyleri yazıyor. İşleri güçleri mevcut il sağlık müdürlüğü karalamak. Aslında bu karalayanlar istedikleri olmadığı için eskisi gibi at koşturamadıkları için makam ve mevkilere istediklerini yerleştiremedikleri için karın ağrıları bu. Mevcut il sağlık müdürü Mehmet Koç bunları aştığı için torpili azami sınıra indirdiği ve buna bir düzen nizam getirdiği için bu ve bunun gibilerin karın ağrısı bu.
konya 4 ay önce
kendini "çalışkan, aktif ve hızlı" gören arkadaşım, günün birinde gerçek bir denetim yapıldığında sizin iş bilmeden mevzuat bilmeden cahil cesareti ile yaptığınız işlerin ne kadar hızlı olduğunu görürsünüz.
konya 4 ay önce
gerçekten hastanede hemşire isen bilmediğin anlamadığın konularda yorum yapmazsan ve işine baksan daha iyi olur.
Genel Sekreterlikten Gelen 4 ay önce
Genel sekreterlikten gelenler kadar çalışkan aktif ve hızlı olabilseniz keşke .
Konyalı Sağlıkçı 4 ay önce
Yorumuma cevap yazan arkadaşım hiç alakam yok. Hastanede hemşireyim ne idareci nede başka bişeyim. Gerçi yalan ve çamur atmak sizin gibiler için kolay
konya 4 ay önce
siz sanırım sekreterlikten gelen şakşakçı gruptansınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?