Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğüne Yüksel Pehlevan Atandı!

Geçtiğimiz günlerde Şenol Ergüney'in istifası ile boşalan Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü görevine Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr Yüksel Pehlevan getirildi.

Atamalar 09.10.2020, 12:03 Güler Sağlam
Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğüne Yüksel Pehlevan Atandı!

Şenol Ergüney’in istifasının ardından boşalan İl Sağlık Müdürlüğü görevine Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr Yüksel Pehlevan atandı. Pehlevan, 2016 yılından beri Gölcük Necati Çelik Hastanesi Başhekimi olarak görev yapıyordu.

YÜKSEL PEHLEVAN KİMDİR?

Op.Dr.  Yüksel  Pehlevan  Artvin'in  Şavşat  ilçesinde  doğdu.  İlk ve orta öğrenimini Artvin'de (Artvin Kazım Karabekir Lisesi) tamamladı. Tıp Fakültesini, İstanbul Tıp Fakültesinde (Çapa) bitirdi. Mecburi hizmetini Artvin Hopa'da yaptı. İhtisas eğitimini 2000 yılında S SK Bakırköy Doğumevi Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu.     

TIKLAYIN

2000 yılında Kadın Doğum Uzmanı olarak SSK Gölcük 82. Yıl Hastanesine atandı. 2003 yılına kadar bu görevde kaldı. Daha sonra SSK İzmit Bölge Hastanesinde göreve başladı. İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin 2007 yılında açılmasıyla İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde başhekim yardımcı ve kadın doğum uzmanı olarak görev yaptı.       

amu Hastaneler Birliğinin kurulmasıyla,  bu hastanede yönetici olarak görev aldı. İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin İzmit Seka Devlet Hastanesine bağlanıp bu hastanenin ek binası olmasından sonra başhekim yardımcısı olarak görevine devam etti. 

Son olarak Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde başhekim olarak göreve başladı.    Bunun yanında İstanbul Üniversitesi  Siyasal  Bilgiler  Fakültesi  Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan Op.Dr.Yüksel Pehlevan evli ve  3 çocuk babasıdır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?