Kerim Yeşildağ Aksaray Sağlık Müdürü Oldu!

Bakanlık tarafından uzun zamandır beklenen İl Sağlık Müdürleri değişimi son günlerde hız kazandı. Bu kez Aksaray’a Sağlık Müdürü görevlendirmesi yapıldı.

Atamalar 10.09.2019, 05:49 11.09.2019, 07:17 Uğur Topal
Kerim Yeşildağ Aksaray Sağlık Müdürü Oldu!

Aksaray İl Sağlık Müdürü olarak 2017 yılından bu tarafa görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Cengizhan KILIÇASLAN’ın ani bir kararla sağlık müdürlüğünden alınmasının ardından, yeni sağlık müdürü görevlendirmesi yapılarak Kerim Yeşildağ’a Aksaray Sağlık Müdürü olarak sözleşme imzalatıldı. Dr. Öğr. Üyesi Cengizhan KILIÇASLAN’ın sağlık müdürlüğünden alınmasının ardından oluşan müdür boşluğu kısa sürede giderilerek İl Sağlık Müdürlüğü´ne hangi ismin getirileceği de netlik kazanmış oldu. 

KONYA’DAN AKSARAY’A GÖREVLENDİRİLDİ

TIKLAYIN

Konya İl Sağlık Müdürlüğünde Halk Sağlığı Başkanı olarak görev yapan Kerim Yeşildağ, Aksaray’a Sağlık Müdürü oldu. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından İl Sağlık Müdürlüğü uygun görülen Kesim Yeşildağ’ın önümüzdeki günlerde Aksaray Sağlık Müdürlüğü görevine başlaması bekleniyor. Bu arada Eski İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cengizhan KILIÇASLAN’ın hangi görevde Bakanlıkta çalışacağı henüz netlik kazanmadığı öğrenildi.

UZM. DR. KERİM YEŞİLDAĞ KİMDİR?

1974 yılında Aksaray'da doğan Yeşildağ, İlköğretimini ve ortaöğretimini Aksaray'da tamamladıktan sonra, Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesini 1999 yılında bitirmiş, girdiği TUS sınavıyla Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi göğüs hastalıkları bölümünü kazanarak, 2000 yılında Selçuk Üniversitesi Göğüs Hastalıklarında uzmanlığa başlamış, 2005 yılında uzmanlığını tamamlamasının ardından özel bir sağlık kuruluşunda doktorluğa başlamıştır. 2014 yılına kadar Konya ve Karaman'da özel sağlık kuruluşlarında göğüs hastalıkları uzmanı olarak görev yapan Kerim Yeşildağ, Sağlık Bakanlığının isteği üzerine Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapmış, iki yıl bu görevi ifa etmesinin ardından 1 Ağustos 2016 tarihinde Konya Eğitim ve Araştırama Hastanesinde Başhekim yardımcısı olarak çalışmıştır. 2018 yılı itibariyle Konya’da Halk Sağlığı Başkanlığı görevini bu zamana kadar yürüten Yeşildağ, evli ve 3 çocuk babası olup, Eylül 2019 itibariyle Aksaray İl Sağlık Müdürü olarak sözleşme imzalamıştır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Mersin 1 yıl önce
Neden Mersine idareciliğini ispat etmiş gercekten il müdürlüğü yapabilecek böyle adamlar verilmezki. Gelin görünki şu an hem bakanlık hemde mersin kaybediyor. Yazık.
Erdoğan Demir 8 ay önce
Sayın müdürüm göreviniz hayırlı uğurlu olsun benim Annem 4 gün önce Rahmetli oldu birsürü ilaçları var acıkmadık üç aylık aldığı için 18x 8 kutu yetişkin maması var vermek için hastaneyi sağlık il müdürlüğünü eczaneleri aradım hiç biri almadı Allah tan korkmadan bunları çöpteki atayım tlf önüm 0542 2857263lütfen
-4
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?