Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine Nihat Yılmaz Başhekim Oldu!

Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine Kulak Burun Boğaz Doktoru Nihat Yılmaz‘ın ataması Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldı.

Atamalar 22.07.2020, 22:36
Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine Nihat Yılmaz Başhekim Oldu!

Nihat Yılmaz Başhekimlik Yolunda! başlığıyla daha önce ziyaretçilerimize duyurduğumuz atama bugün gerçekleşti. 

TIKLAYIN

Dr. İsmail Haskul’un başhekimlikten kendi isteği ile ayrılmasının ardından, KBÜEA Hastanesi için yeni başhekim arayışı içine girilmişti. Yaklaşık iki hafta önce Karabük’ün Eflani ilçesi nüfusuna kayıtlı ve Karabüklülerin de yakından tanıdığı KBB uzmanı Dr. Nihat Yılmaz’ın KBÜEA Hastanesi Başhekimliği için ismi ön plana çıkmıştı.

Edinilen bilgilere göre; Dr. Nihat Yılmaz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile dün çok olumlu bir görüşme yaptı ve başhekim olarak atanması için sözleşmeyi imzaladı. Karabük Üniversitesi Rektörlüğünün vereceği muvafakatname sonrası Yılmaz başhekim olarak göreve başlayacak.

Karabük ve ilçelerine, hatta civar illere hitap eden KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi, bölgede tek olması nedeniyle toplumun beklentilerini karşılamakta son yıllarda bir hayli zorlanıyor. Hastanenin çözüm bekleyen sorunlarının ve eksikliklerinin giderilmesi ile ilgili yeni atanan başhekim Dr. Yılmaz’dan bölge halkının beklentileri bir hayli yüksek.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?