İzmir’e Müdür Ataması Yapıldı!

İzmir İl Sağlık Müdürlüğünde 2017 yılından 2019 yılına kadar Destek Hizmetler Başkanı olarak görev yapan Mehmet Alper, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine İdari ve Mali Hizmetler Müdürü olarak sözleşme imzaladı.

Atamalar 08.09.2019, 09:07 Zeynep Elmalı
İzmir’e Müdür Ataması Yapıldı!

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İdari ve Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapan Hidayet Zeybek görevden alınarak yerine Sağlık Müdürlüğünde Destek Hizmetler Başkanı olan Engin BASMACI’dan önceki Başkan olan Mehmet Alper getirildi. Mehmet Alper, 1 Ocak 2015 ile 23 Şubat 2016 tarihleri arasında Alsancak devlet hastanesinde müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Ayrıca, Toplum Sağlığı teknisyenliği branşında sağlık memuru kadrosunda olduğunu da hatırlatalım. İzmir İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcılığı görevinde de bulunan Alper hakkında bu göreve atanması nedeniyle yoğun eleştiri yapılmıştı.

TÜRK SAĞLIK-SEN'İN YOĞUN ELEŞTİRİLERİNE MARUZ KALMIŞTI

Türk Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol tarafından 2017 yılında Mehmet Alper hakkında nöbet yazılmaması gereken memurlara nöbet yazdığı iddiası gündeme getirilmişti. Doğruyol, o dönem  Sağlık-Sen Yönetim Kurulu üyesi olan ve Alsancak Devlet Hastanesinin eski Hastane Müdürü olan Mehmet Alper’in Sağlık-Sen’e üye yapabilmek adına, nöbet yazılmaması gereken memurlara nöbet yazarak aylarca fazla mesai ödenmesini sağladığı iddialarını gündeme getirmiş, konu ulusal basına kadar yansımıştı. Mehmet ALPER, kısa bir süre öncesine kadar Sağlık Müdürlüğünde Destek Hizmetler Başkanı olarak görev yapmıştı. Yerine Destek Hizmetler Başkanı olan Engin BASMACI getirilen Alper, Eylül 2019 itibariyle İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde İdari ve Mali Hizmetler Müdürü olarak sözleşme imzaladı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?