İstifa Eden Başhekim: Bürokrasinin Hedefi Haline Geldim

"Kanaat önderleri ile görüşmeler başlattık. Bu görüşmelerde çok fazla verim beklerken bazı art niyetli çevreler ve maalesef ilçe bürokrasinin hedefi haline geldik." diyen Başhekim Kenan Toprak, görevi bırakmasının sebebi olarak ilçe bürokrasisini işaret etti.

Atamalar 20.09.2021, 01:50 20.09.2021, 11:22 Zeynep Elmalı
İstifa Eden Başhekim: Bürokrasinin Hedefi Haline Geldim

Şanlıurfa'nın önemli sorunlarından biri olan sağlık sorunları ile ilgili gündem sürekli meşgul olurken, geçtiğimiz günlerde göreve yeni başlamış sayılan Siverek Devlet Hastanesi Başhekiminin istifa ettiği öne sürülmüştü.

Başhekim Kenan Toprak'ın istifa ettiği öne sürüldükten sonra olayın gerçek olduğunun anlaşılmasının ardından birçok tepki ve söylenti gündeme gelirken konu ile ilgili açıklama yapması beklenen Başhekim Kenan Toprak, günler sonra yazılı bir açıklama yaparak söylentilere açıklık getirerek istifasının nedenini ifade etti.


Başhekim Mesaiye Gitmeyenlerin Üzerine Gitti Diye mi Görevden Alındı? TIKLAYIN


Görevinden istifa eden Kenan Toprak, yaptığı açıklamada; '' Son günlerde yaşanan olaylar ve akabinde istifam sonrasi yaşanan olaylar ile ilgili açıklama yapmam gerekliliği doğmuştur. 05.08. 2021 Tarihinde başhekimlik görevine başladığımız gün ilçe halkı ve ilgili paydaşlar ile el ele vererek sağlık hizmetlerini aksatmadan sistemi en iyiye ulaştırmaya, görevde kaldığımız zaman zarfında sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirme gayreti içinde olacağımızı her zaman ifade ettik.

''Hastane yönetimi olarak geldiğimiz günden bu yana eksikler ve yanlış giden sorunları ele almaya çalıştık, aşı oranlarıni artırmak için öncelikle aşı odalarını daha kullanışlı hale getirdik stantlar açtık hemşire arkadaşlar ile her katta ayrı stantlar açtık, kanaat önderleri ile görüşmeler başlattık. Bu görüşmelerde çok fazla verim beklerken bazı art niyetli çevreler ve maalesef ilçe bürokrasinin hedefi haline geldik. Bizim bu ziyaretlerimizin amacı görüşleri ne olursa olsun tüm çevreleri Siverek ilçemizin ortak menfaatleri doğrultusunda birleştirmekti. Fakat bu ziyaretler maalesef birilerini rahatsız etmiş olmalı ki bu görüşmeleri hakkımızda olumsuz propaganda malzemesi haline getirdiler. Hususi bir ortamda serdettigimiz genel düsturumuzu art niyetliler farklı yönlere çekmeye çalışmıştır. Aldığım istifa kararının ardında milletvekilimiz Sayın Mehmet Kasım GÜLPINAR beyefendinin dahilinin olduğu söylentisi beni çok üzmüştür''

''Şanlıurfa il sağlık müdürlüğü ve Sayın milletvekilimizin her zaman hastanemizin eksiklikleri ile olsun sorunları ile olsun Siverek ilçemiz için yapılması gerekenleri fazlası ile yaptığına bizzat şahit oldum. Bu istifanın Mehmet Kasım GÜLPINAR bey ile Şanlıurfa il sağlık müdürlüğünün alakası kesinlikle yoktur. Daha önce de belirttiğim gibi Kanaat önderleri ile görüşmeyi farklı siyasi hassasiyetle propaganda malzemesi haline getiren ilçe bürokrasi mensupları ile karşı karşıya kaldığımdan, bulunduğum makama halel gelmemesi için onurumuz ile çıktığımız bu yolda onurumuz ile istifa kararı almış bulunmaktayız. Başhekimlik görevi sürecinde desteklerini esirgemeyen başta milletvekilimiz sayın Mehmet Kasım GÜLPINAR beyefendi olmak üzere istifa sonrası desteklerini bildiren tüm STK temsilcilerimiz tüm basın yayın emekçilerimize teşekkür ederim'' ifadelerinde bulundu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?