İddia: Daire Başkanı Olmak İçin Başhekimliği İstemedi!

Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim olarak cuma günü ataması yapılan ancak pazartesi günü görevi kabul etmediğini belirten Uzm.Dr. Eyyüp Şeyhanlı'nın iddialara göre İl Sağlık Müdürlüğü'nde daire başkanı olmak istediği için başhekimlik görevini istemediği öne sürüldü.

Atamalar 12.07.2021, 22:40 12.07.2021, 23:31 Güler Sağlam
İddia: Daire Başkanı Olmak İçin Başhekimliği İstemedi!

Şanlıurfa'da sağlıkta yaşanan atamalar gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde  Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Kaya Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim olarak atanırken, Dr. Kaya'dan boşalan koltuğa ise Uzm.Dr. Eyyüp Şeyhanlı getirildi. Ancak Uzm.Dr. Şeyhanlı görevi kabul etmedi. Konunun basına da yansımasına rağmen Uzm.Dr. Şeyhanlı henüz bir açıklama yapmayınca iddialar konuşulmaya başlandı. İddialardan biri Uzm.Dr. Şeyhanlı kendi ekibini kurmasına müdahale edilmeye çalışıldığı için diğer iddia ise İl Sağlık Müdürlüğü'nde daire başkanı olmak istediği için başhekimlik görevini istemedi.  

Atama sürecinin nasıl ilerleyeceği, kimin hastanenin başhekimlik görevinde bulunacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
garip mustafa 3 ay önce
Yahu ne kadar cahilce hazırlanmış bir haber!! İl Sağlık Müdürlüklerine ihdas edilmiş daire başkanlığı mı var? sadece başkanlık o kadar. Bu kadar basit bir hatayı göremezken yayınladığınız haberler ne kadar inandırıcı olabilir?
Eeee 3 ay önce
Bize neeee
Urfalı 3 ay önce
Pandemide hasta bakmayan, 1 yıl boyunca baktığı hasta sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen Şeyhanlıların FAKIBABA nın ve Sendikanın Prensi.
Urfa, bunun için gelişemiyor
23
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?