PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hastaneye Başhekim Atanamadı! 1 Ay Sonra Sağlık Müdürlüğündeki Yöneticilerin Sözleşmeleri de Sona Erecek

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekiminin sözleşmesinin uzatılmamasının ardından yaklaşık 1 aylık süre geçmesine rağmen yeni Başhekim ataması yapılmadı.

Atamalar 22.11.2022, 00:02 22.11.2022, 04:17 Cansu Polat
Hastaneye Başhekim Atanamadı! 1 Ay Sonra Sağlık Müdürlüğündeki Yöneticilerin Sözleşmeleri de Sona Erecek

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerindeki birçok sözleşmeli yöneticinin sözleşme sürelerinin Aralık ayı içerisinde sona ereceği biliniyor.

Sağlık Bakanlığı’nın sözleşme yenileme veya yeni sözleşme imzalatma noktasında yavaş davrandığını ileri süren Diyarbakır sağlık camiasını çalışanları, yakın zamanda sözleşme krizinin kapıda olduğuna dair endişelerini dile getirdi.

SİYASET VE BÜROKRASİ ANLAŞMAZLIĞI

Başhekimlik konusunda belirsizliğin yaşandığı hastanedeki durumun siyaset ile bürokrasi ve arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklandığı iddia edilirken, 14 Aralık’ta Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerdeki birçok yöneticinin de sözleşme süresi sona erecek.

ARALIK AYINDA BİRÇOK YÖNETİCİNİN SÖZLEŞMESİ SONA ERECEK

Sağlık alanında bölgeye hitap eden Diyarbakır’da yaşanan bu olumsuzluğun negatif sonuçlarının olacağını belirten sağlık camiası, “Başka bir hastanenin başhekiminin de yaşanan sorunlardan kaynaklı istifa dilekçesi sunduğunu biliyoruz. DEAH’ta Başhekimlik makamının bir aydır boş olması bir anlaşmazlık ve çekişmenin sonucu. Başhekim atayamayan iradenin Aralık ayında sözleşmesi sona erecek 80-100 idareciyi nasıl atayacağı merak konusu” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (7)
Gormuskisi 2 hafta önce
Atansa ne olur hastaneler artik hemsire ebe hasta bakici çetelerinin elinde sadece hastalara degil doktor yan saglik personeli herkese zulüm oluyorlar, hastalar icin en kotu donemini yasiyor hastaneler boyle bir donem gorulmemistir daha once. Artik buna bir care kim birsey yapacaksa kokten yapmali BURAMIZA GELDI IMDAT!
sağlıkçı 2 hafta önce
hastanelerde sözleşmeli müdürlük bitmeli liyakat devreye girmeli zarar veriyorlar başhemşirelik bundan iyidi sağlık bakım hizmetleri müdürü nedir ya yazık günah odasından çıkmaz gelsin çay gitsin soda birimlerin sorumlularının kendi yaptığı nöbet listesini imzalamaktan başka bi iş yapmıyorlar
dr 2 hafta önce
o kadar sıyaset bulaştı kendını bılen bulaşmıyor bıle,saglık rezil halde asena nerdeyse ıl deki çaycıya bıle yalakalık yaptı gelen çaresiz bence
ali 2 hafta önce
biz açlık derdindeyiz bunlar yönetici. maaşımızın ortağı olmuşlar bankalar marketler sigortacılar vergiler faturalar. kendimize kalan hiç bir şey yok. sosyal yaşam yok. lüks yok. doya doya yiyip içinmek ve giyinmek yok
Hemşirehanim21 2 hafta önce
5 yıldır bu hastanede çalışıyorum. Ilk defa liyakatlı birini gördüm. Gözlüklü bir Müdür Yardımcısı var işin hakkını veriyor.
Hemsir bulut cerrah 2 hafta önce
Devlet de hizmet süreklilik arz eder ali olmaz veli olur,bu tür haberleri kaotik şekilde verme alışkanlığını birakin
ZONGULDAK 2 hafta önce
ZONGULDAK SAĞLIK MÜDÜDÜRÜDE YALAN OLMUŞ