Gürsel Bedir İl Sağlık Müdürü Oldu

Erzurumluların yakından bildiği ve uzun zamandır Erzurum Sağlık Müdürlüğü bünyesinde birçok yöneticilik pozisyonunda görev yapan Dr. Gürsel Bedir, vekaleten yürüttüğü Erzurum Sağlık Müdürlüğü görevi için sözleşme imzalayarak asaleten atandı.

Gürsel Bedir İl Sağlık Müdürü Oldu

Eski Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Uçar ‘ın Yakuti̇ye Belediye Başkanı seçilmesinin ardından uzun zamandır vekaletle yürütülen Sağlık Müdürlüğü koltuğu dün itibariyle Dr. Gürsel Bedir’in sözleşme imzalamasıyla asaleten yürütülmeye başlanmış oldu. Dr. Gürsel Bedir’in 19 yıldır Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldığı, özellikle Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı döneminde imza attığı başarılı çalışmalarıyla göz doldurduğu biliniyor. 

Uzun yıllardan beri Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü ‘nde yöneticilik yapan ve Dr. Mahmut Uçar ‘ın Yakuti̇ye Belediye Başkanı seçilmesiyle vekaleten bu görevi yürüten Dr. Gürsel Bedir, asaleten İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirildi.

TIKLAYIN

Yaklaşık 19 yıldan beri İl Sağlık Müdürlüğü ‘nde görev yapan ve özellikle Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı yaptığı dönemde başarılı hizmetleriyle göz dolduran Gürsel Bedir Sağlık Bakanlığı’nca Erzurum’un yeni İl Sağlık Müdürü oldu.

GÜRSEL BEDİR KİMDİR?

Erzurum’un Olur ilçesinde 1973 yılında doğan Bedir, İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu. Tıp fakültesini bitirmesinin ardından Şenkaya'da bir yıl Sağlık Grup Başkanlığı yapmasının akabinde 2000 yılı Şubat ayında Erzurum 112 Acil Komuta Merkezi’ne tayin oldu. Askerliğini 2004 yılında Siirt Eruh Komando Taburu’nda Tabip Asteğmen olarak yaptı. Ardından 2005 yılında atandığı Erzurum 112 Acil Komuta Merkezi Başhekimliği görevini 3 yıl sürdürdü. 2008-2011 yılları arasında Aile Hekimliği görevini yürüten Bedir, 2011 Van depreminin meydana gelmesinin ardından tekrar Erzurum 112 Acil İl Ambulans Servisi Başhekimi olarak atanarak, Van depreminde aktif olarak görev aldı. 

Mardin Nusaybin'de hendek operasyonlarında hekim olarak görev aldıktan sonra, 2017 Erzurum EYOF (Avrupa Gençler Kış Oyunları) Organizasyonunda Sağlık ve Anti-Doping Direktörlüğü yaptı. Yaklaşık 10 yıl Erzurum 112 Acil İl Ambulans Servisi Başhekimliği yaptıktan sonra 2017 Aralık ayında İl Sağlık Müdürlüğü'nde Sağlık Hizmetleri-Acil Sağlık Hizmetleri-İlaç, Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı olarak görevine devam etti. Bu dönemde Atatürk Üniversitesi'nde Sağlık Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. İl Sağlık Müdür Vekili olarak göreve devam ederken 20 Eylül 2019 da Erzurum İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

Dr. Gürsel Bedir evli ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 00:30

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mersin33
Mersin33 - 7 ay Önce

Umarız böyle başarılı Bi yönetici de bize nasip olur. Yetmedimi mersinin çektiği

Ercan Yılmaz
Ercan Yılmaz - 7 ay Önce

Çok doğru bir atama olmuş, demekki tecrübe, liyakat, insanlığa göre atamada yapılıyormuş. Allah başarılar versşn.

sivas
sivas - 7 ay Önce

darısı sivasa

Le anted
Le anted - 5 ay Önce

Dr gursel bedir personeli iyi bilen çalışkan dürüst karakterli biridir liderimiz Erdoğanın 2023 vizyonu a yakışan saglik müdürlerinden biridir

SIRADAKİ HABER