Görevden Alınan Yemenici Bu İle Sağlık Müdürü Oldu!

Sağlık Bakanlığı, 2017 yılından beri İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Engin Pehlivan’ın yerine bir süre önce Manisa İl Sağlık Müdürü iken görevden alınan Dr. Necip Yemenici’yi atadı.

Atamalar 10.07.2021, 13:08 10.07.2021, 13:14 Güler Sağlam
Görevden Alınan Yemenici Bu İle Sağlık Müdürü Oldu!

Dün akşam saatlerinde kurumun ÇKS sistemine düşen atama kararı ile Gümüşhane’nin yeni sağlık müdürü en son Manisa İl Sağlık Müdürü iken sözleşme süresi dolunca görevden alınan ve Konyalı olduğu öğrenilen Dr. Necip Yemenici oldu.

Önceki gün akşam saatlerinde Sağlık Bakanlığı'na çağrılan Yemenici'nin atama kararı dün imzalanırken, Yemenici'nin kısa zamanda Gümüşhane'ye gelerek yeni görevine başlaması bekleniyor.

Dr. Necip Yemenici kimdir?
 
1967 yılında Konya’da doğdu. Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesini 1994 yılında bitirdi. Aynı yıl Şanlıurfa Birecik’te hekim olarak göreve başladı. Yine Şanlıurfa Birecik’te Sağlık Grup Başkanlığı, Şube Müdürlüğü ve Sağlık Müdür Yardımcılığı ile başlayan idarecilik hayatı 2005 yılında Kars Sağlık Müdürlüğü ile devam etti. Kars, Konya’da da Sağlık Müdürlüğü görevi yapan Dr. Necip Yemenici, 22.12.2008 – 08.11.2017 tarihleri arasında da Afyonkarahisar’da Sağlık Müdürü olarak hizmet verdi. Dr. Necip Yemenici, 24.11.2017 tarihli görevlendirme ile atandığı Manisa İl Sağlık Müdürlüğü görevine 30.11.2017 tarihinde başladı ve 16 Haziran 2021 tarihinde bu görevinden ayrıldı. Dr. Necip Yemenici 9.7.2021 tarihinde Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü görevine atandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Samet 3 hafta önce
sağlık müdürü olarak ölmek niyetinde
bence tıp fakültesini yurt dışında bitirmiş biri
İncirci 3 hafta önce
Takımı çok kötü
manaisalı 2 hafta önce
Kendisinden kötü olamaz
memur 3 hafta önce
İstanbul ? ne istanbulmuş be...Bakan ve Müdür bir türlü anlaşamadı..anlaşılan aynı işkenceye devam edilecek..
İstanbul sağlık 3 hafta önce
Müjdeli haberi ben veriyorum.İstanbulda İl Sağlık Müdürü Kemal memişoğlu ve bütün ilçe sağlık müdürleri ve uzmanların görevi 14.07.2021 tarihi itibariyle sonlandırıldı.İl Sağlık Müdürlüğündeki başkanlar ve yardımcıları ile uzmanların %95 nin görevide sonlandırıldı..hayırlı uğurlu olsun.
Kırmızı güller 3 hafta önce
Manisa il sağlık müdürlüğünde 2019 yılı mayis ayında işkur üzerinden sürekli işçi kadrosunda şoför olarak göreve başladım. Göreve ilk başladığımızda bizlere hitaben genç bekar personellerimiz var aman hal tavır ve davranışlarınıza dikkat edin demişti necip bey Buna sadece ben dikkat ettim daha nice nasihatlerinize çünkü bu benim yaşam tarzımdı zaten. Bizde bu sözüne binaen şoför odasında olan pislikleri hainlikleri usülsüzlükleri nazik bir biçimde ast üst kuralına uyaraktan baş yaveri hüseyin keskine ilettik. Tabii olarak necip beye iletmiş. Hüseyin keskin tüm bunları bilmesine rağmen sırf bize inat olsun diye pisliklerin ve iğrençliklerin yanında oldu. Müdürüyle beraber açıkça destek verdi. Sanki biz suçluymuşuz gibi de necip beyin imzasının da içinde bulunduğu bir yazıyla şehzadeler ilçe sağlık müdürlüğüne gönderildim. Daha nice Haksızlıklara uğradım. Ve hiçbir şekilde dinlenilmedim. Benim için rahat elhamdülillah alnım ak çok şükür. Kendimden eminim. Son olarak hakkımı helal etmiyorum haram zıkkım olsun inş ahirette iki elim yakasında olacak. İnş bir devlet büyüğümüz bu yazılanları okurda böyle insanlara müdürlük verilmez...
oben78 2 hafta önce
Manisa da o kadar çok kişinin hakkına girdi ki, sağkolu H.K ile beraber, ben de hakkımı helal emiyorum. Böyle biri nasıl hala il sağlık müdürü yapılır yazık çok yazık
vay Gümüşhane 'nin haline...
26
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?