Görevden Alınan Sağlık Müdürüne Ayıp mı Edildi?

"eşinin kanser tedavisi gördüğü uzun ve sancılı dönemde bile görevini aksatmayan, özellikle pandemi döneminde onca sıkıntıya rağmen başarılı çalışmalar yapan bir insan. Bu yapılan doğru değil ve en hafif deyimi ile ayıptır" açıklamasında bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Gümüşhane sağlık müdürünün değiştirilmesine tepki gösterdi.

Atamalar 15.07.2021, 12:55 15.07.2021, 17:16 Güler Sağlam
Görevden Alınan Sağlık Müdürüne Ayıp mı Edildi?

Başkan Ağaç, Geçtiğimiz hafta içinde Gümüşhane’de iki tuhaf atama haberi aldık. Milli Eğitim Müdürü ve İl Sağlık Müdürü ani bir kararla değiştirildi. Öncelikle yeni atanan iki Müdürü de tanımıyorum, kendileri ile ilgili her hangi bir ön yargımız da yok Kendileri ile ilgili husustan daha önemlisi işin şekli. İşin tuhaf kısmını biraz açılması gerektiğini söyledi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sağlık Müdürü Engin Pehlivan'ın görevden alındığını söyleyen Başkan Ağaç ”Engin Pehlivan da görevinden alındı ve yerine Konya’lı bir kişi başka bir ilden geliyor. Engin Pehlivan bu memleketin çocuğu, has evladı. Senelerdir kimseyi ayırmadan görevini dört dörtlük yapmaya gayret eden, bazıları gibi akçeli ve şaibeli işlerle adı hiç anılmamış, ter temiz bir Gümüşhanelidir. Daha yakın bir süre önce eşini kaybeden, eşinin kanser tedavisi gördüğü uzun ve sancılı dönemde bile görevini aksatmayan, özellikle pandemi döneminde onca sıkıntıya rağmen başarılı çalışmalar yapan bir insan. Bu yapılan doğru değil ve en hafif deyimi ile ayıptır “dedi

Yaşanan bu atamaların bu memleketin çocuklarına haksızlık olduğunu söyleyen başkan Ağaç”, Bu memleket, bu memleketin insanları sahipsiz dediğimizde bazıları rahatsız oluyor ama gerçek bu. Bu tuhaf atamalardan bu ilde iktidar cenahının siyasi temsilcileri ve şehrin milletvekilleri sorumlu. Biz durumu kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Seçimlerde halkımız bunları mutlaka değerlendirecektir diyerek “sözlerini tamamladı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
İstanbullu 5 ay önce
İstanbul ne oldu herkes oradan bi açıklama bekliyor görev başındakilerin süresi bu gün itibariyle doldu fakat yeni bı çalışma da yapilmadi.Şu kaşarlanmış köhne adamlar gidip yerlerine düzgün liyakatli insanlar gelse.
Ah ah 5 ay önce
Sn ağaç görev süresi boyunca hangi problemi çözdü sn pehlivan. Yada pandemide hangi sağlık kuruluşunda personelini ziyaret etti. Derdini sıkıntısını dinledi. Butik bir il olan Gümüşhanemizde elini taşın altına koyamadı.
memo 5 ay önce
vAllahi 1 defa çalıştığım sağlık kurumuna gelmedi gümüşhanedeki bir sorunu çözmedi görevden alınması bence isabetliydi sayın bedri ağaça bu konuda katılmıyorum has gümüşhaneli olmak önemli değil önemli olan gümüşhaneye ne kazandırdığı 1 tane olumlu işi yoktu
8
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?