PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Görevden Alınan Başhekimin Avukatları: Sözleşmesinin Feshi Hukuki Değil!

Başhekim Vekili Etli’nin herkesi şaşırtan görevden alınma nedeni üzerine avukatları açıklamalarda bulundular.

Atamalar 20.01.2022, 09:49 Zeynep Elmalı
Görevden Alınan Başhekimin Avukatları: Sözleşmesinin Feshi Hukuki Değil!

Avukatlar, görevinin gereğini yerine getiren Etli’nin sözleşmesinin feshedilme hukuk mantığı ile bağdaşmadığını ve hukukun ortadan kaldırılması anlamına geldiğini söylediler.

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Vekilliği görevinden dün alınan Dr. Mustafa Etli’nin avukatları Yusuf Pakır ve Tutku Acar, açıklamalarda bulundular. Etli’nin iş akdinin feshedilme gerekçesinin 14.01.2022 tarih 999 karar numaralı evraka göre ‘İdarecilerin arasındaki husumetlerden hastanenin zarar görmemesi ve hatta kendilerinin adli ve idari soruşturmalara muhatap olmamaları açısından’ şeklinde açıklandığını belirten avukatlar açıklamasında şu ifadelerde bulundular: “Fesih gerekçesi hukuka aykırı olup, bu konuda müvekkil yasal yollara başvuracaktır.

Bir kamu yöneticisinin görevi gereği tespit ettiği hususlara idari yönden gereğini yapması adli yönden de ihbarda bulunması kanuni zorunluluktur. Görevinin gereğini yerine getiren müvekkilimizin sözleşmesinin bu nedenle ‘iki idareci arasında husumet olması’ gibi hukuk mantığı ile bağdaşmaz bir gerekçe ile feshedilmesi hukukun ortadan kaldırılması anlamına gelmektedir. Bu mantıkla bütün kamu yöneticileri gördüğü yanlışlıklarla ilgili görevini yerine getirmekten çekinecek ve kamu hizmetlerinde de aksaklık meydana gelecektir.”

Başhekim Vekili Etli, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü ile ilgili bazı iddiaları araştırmak üzere önceki dönem Başhekim Lakadamyalı tarafından görevlendirildi ve soruşturma dosyasına muhakkik olarak atandı. Etli’nin muhakkik görevi ile sürdürdüğü soruşturma neticesinde İdari ve Mali Hizmetler Müdürü, Sağlık Bakanlığı tarafından görevden alındı. Yaşanan bu sürecin ardından Etli de soruşturma yaptığı gerekçesi ile başhekim vekilliği görevinden alındı.

Kaynak: (Büyük Alanya)

Yorumlar (5)
Asabi 5 ay önce
İki ucu b...k deynek. Alanya da tüm sağlık kurumları aynı durumda AKP teşkilatı sağ olsun. Kurumların içine.........
derhal alınmalılar 4 ay önce
Ünalın kasası Fatih Yavuz, astığım astık kestiğim kestik Esin ve kerameti kendinden menkul iş bilmez uzmanlar ne zaman alınacaklar... Antalyada işler yürümüyor.
Insaf 4 ay önce
Bu arkadaş o koltuğa sınavla mı gelmiş Gelirken birilerinin direktifiyle gelmek hukuki oh ne güzel hayat fotolar kutlamalar Giderken hak hukuk mahkeme güldürmeyin adamı edebinizle gitmeyi bari becerin
doktor 4 ay önce
Avukat 'ın dediğine bak ; Başhekimin görevden alınışı hukuki değilmişşş mişş !!!! Türkiye ' de ; Hak hukuk gakkkk gukukkk !!!
777 3 ay önce
o koltuğa nasıl geldin öyle gidersin
29
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?