Görevden Alınan Başhekim İçin Eylem Yapıldı!

Diyarbakır’da bir grup vatandaş görevden alınan Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Muhammed Asena’nın göreve iadesini istedi.

Atamalar 31.05.2021, 10:08 Güler Sağlam
Görevden Alınan Başhekim İçin Eylem Yapıldı!

Diyarbakır’da bir grup vatandaş görevden alınan Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi  Doç.Dr Muhammed Asena için AK Parti il binası önünde açıklama yaptı.

‘Doç Dr. Muhammet Asena’nın görevine iadesini istiyoruz’

Açıklamada, “2020 yılı ekim ayında göreve başlayıp 8 aylık süre zarfı içinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde adeta bir devri kapatıp yeni bir devir açan hastanenin çehresini kökünden değiştiren başhekim Doç. Muhammet Asena görevinden alınmıştır.

Emeğin, Dürüstlüğün, Hakkaniyetin karşılığı bu olmamalı.

Bu memlekete emek veren yöneticilerin görevden alınması ciddi anlamda bizleri endişelendirmektedir. Hastane bu denli ivme kazanmışken bu denli önemli hizmetler sunulurken gerçekleşen bu durum bizleri rahatsız etmiştir. Peki, merak ediyoruz bu kadar kolay mı? Bunca hizmetin, çalışkanlığın, dürüstlüğün, hakkaniyettin çabanın karşılığı bu olmamalı.

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilk defa belki de güzellikler ile anılırken gerçekleşen bu durum düşündürücü. Dr. Muhammet Asena’nın görevine iadesini istiyoruz. Bu işin takipçisi olacağız.” İfadelerine yer verildi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Bir çalışan 2 ay önce
ne diyelim?
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?