Eşine Torpilli Atama Haberleriyle Gündeme Gelen Sağlık Müdürü Görevden Alındı!

Sağlık Bakanlığı’na 3 defa yazı yazarak eşi Hülya Becerir’i Tekirdağ Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı olarak atadığı haberleri basına yansıyan Tekirdağ Sağlık Müdürü Cengiz Becerir'in görevden alınarak yerine Edirne İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan atandığı iddia edildi.

Atamalar 03.07.2020, 07:54 06.07.2020, 22:56
Eşine Torpilli Atama Haberleriyle Gündeme Gelen Sağlık Müdürü Görevden Alındı!

Tekirdağ Odak gazetesinde son dakika olarak ziyaretçilere duyurulan haberde, "Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir görevden alınarak yerine Edirne İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan atandı." denildi. 

Torpilli Atamayla Gündeme Gelen Sağlık Müdürü Emekli Oldu! haberi için tıklayınız


*Cengiz BECERİR - Görevden Alınan Tekirdağ İl Sağlık Müdürü

TIKLAYIN

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir görevden alınarak yerine Edirne İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan atandı. Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un da yakından tanıdığı Kalkan Tekirdağ şehir hastanesi geçiş sürecini de yönetecek. Daha öncede sağlık kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunan Kalkan başarılı bir kariyere sahip.

15 ilden başkan başkan yardımcısı, başhekim, uzman, hastane müdürü vb sözleşmeli yöneticiler için liste istenildi haberi için tıklayınız

ALİ CENGİZ KALKAN KİMDİR


*Tekirdağ Sağlık İl Sağlık Müdürlüğüne Atanan: Ali Cengiz KALKAN

Sağlık Müdüründen Eşine Torpilli Atama: Maaşı 10 bin lira arttı iddiası! haberi için tıklayınız

1965 yılında Hatay’da doğan Dr. Ali Cengiz Kalkan,1992 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli illerinde görev yapan Dr. Ali Cengiz Kalkan, 1998 yılından 2004 yılına kadar Çorlu Devlet Hastanesi’nde Acil Servis Sorumluluğu ile Başhekim Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2012-2014 yılları arasında Yeni Çorlu Devlet Hastanesi’nde Başhekim olarak görev yapan Dr. Kalkan, bu görevinin yanı sıra Kamu Hastaneleri Kurumu Tekirdağ İl Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanlığı görevlerinde bulundu. 7 Haziran milletvekilliği genel seçimleri öncesinde Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimliği görevinden istifa eden Dr. Ali Cengiz Kalkan, AK Parti’den Tekirdağ milletvekili aday adayı oldu. Çorlu’daki görevi sonrasında Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevine atandı.

Yorumlar (3)
Sağlıkçı 4 ay önce
Demek ki haberleriniz etkili oluyor
Sağlıkçı 4 ay önce
Terfi ettirilir 2 güne
33 4 ay önce
Mersin de yenilik istiyoruz
12
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?