PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Devlet Hastanesinde Afgan Doktor Başhekim Yardımcısı Oldu

Afgan asıllı Dr. Abdul Fettah Nur'un Sandıklı Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak sözleşme imzaladığı öğrenildi.

Atamalar 23.09.2022, 11:17 23.09.2022, 11:21 Cansu Polat
Devlet Hastanesinde Afgan Doktor Başhekim Yardımcısı Oldu

1989 Afganistan Jacobsen doğumlu Dr. Abdul Fettah Nur, Afyonkarahisar Sandıklı Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev yapacak.

Dr. Abdul Fettah Nur'un Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu olduğu ve 2018 yılında Türk vatandaşlığına hak kazandığı öğrenildi.

Dr. Abdul Fettah NUR KİMDİR?

Abdul Fettah NUR; 06.08.1989 Afganistan Jawzjan doğumlu olup, Türkmen asıllıdır. Evli ve bir çocuk babasıdır. İlkokul ve ortaokulu Pakistan'ın Peshawar ilinde, liseyi Afganistan'nın Jawzjan ilinde tamamladıktan sonra Türkiye'ye gelerek, Bursa'da bir sene Türkçe eğitimi aldıktan sonra 2014 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak, 2014-2018 yılları arasında Samsun'da özel bir hastanede pratisyen hekim olarak görev yapmıştır. 2018 yılında Türk vatandaşlığı hakkı kazandıktan sonra mecburi hizmetini Sandıklı Devlet Hastanesinde tamamlamıştır. 24.06.2022 tarihinde Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2020 Kasım ayı itibari ile Sandıklı Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcısı olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Yorumlar (28)
yiğido 4 gün önce
Hayırlı olsun. Hak ettikten sonra görevini güzel bir şekilde yaptıktan sonra sorun yok..
Sağlıkçı 4 gün önce
89 DOĞUMLU BİRİ NE KADAR TECRÜBESİ VAR DA İDARECİLİK YAPSIN. O HASTANEDE BAŞKA KİMSE KALMAMIŞ MI. NASIL HAKETMİŞ, SINAVA MI GİRMİŞ?
özcan akan 4 gün önce
afganistanda bir türkü idareci yapmazlardı
Asa 4 gün önce
Bunlar daha iyi günler
Devrim 4 gün önce
Tebrikler.turkiyeddki doktorlarida temizlige erirsiniz
Atilla 4 gün önce
Adam Afganistan doğumlu olsa da Sonuçta Turk vatandaşı olmuş. Üstelik tıp fakültesi nide burada okumuş. Üzerine yöneticilik eğitimi almış. Buna rağmen hala kafatasçılik yapiyorsunuz ? Yazik size.
sahici 3 gün önce
sende afganistana git o zaman..
Sağlıkçı 4 gün önce
FAKÜLTEYE NASIL GİRMİŞ BİLİYOR MUSUNUZ, BİZİM GENÇLERİMİZ TIP KAZANMAK İÇIN AFEDERSİN BİYERLERİNİ YIRTARKEN BU KİŞİLER NASIL FAKÜLTEYE ALINIYOR ARAŞTIRIN. ÇOK BAŞARILIYSA UZMANLIK OKUSUN, BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR YAPIP KATKI SUNSUN. BİRİKERİNİN TORPİLİYLE ÇOCUK YAŞTA YÖNETİCİ KOLTUĞUNA OTURMASIN. BU ARADA KAFATASÇILIK YAPAN DA YOK, BİZE KAFATASININ İÇİNDEKİ LAZIM. ANLAYACAĞIN BEYİNCİLİK YAPIYORUZ...
mustafa 4 gün önce
suriyeli kardeşlerimizide bekliyoruz
vatandaş 3 gün önce
il sağlık müdürü yapılması lazım kardeşlerimizin..
dalgıç 4 gün önce
dişi tırnağı ile gelenlere söz etmez kimse. insanların öfkesi havadan indirilenlere emeksiz koltuk verilenlere vatandaşlık verilenlere
Tebrikler. 4 gün önce
Faşistlik, ırkçılık, milliyetçilik kasmaya gerek yok. Çünkü milliyetçilik hastalıktır. Ayrıca Londra belediye başkanı Pakistanlı bir müslüman. Ne yapalım İngiliz değil diye karşı mı çıkalım. Ermeni kaymakamımız var ne yani karşı mı çıkalım. Eee Türkler buraya gelmeden evvel Ermeniler burda yaşıyordu. Ne yapalım şimdi.Unuttunuz mu Türkler de Orta Asya'dan bu topraklara gelmişti. Yani burası başta Türklerin de yeri değildi.kisaca Layık sa helalı hoş olsun. Burda tek sıkıntı bu makamlara gelenlerini nerdeyse hepsinin torpilli olması.
gri 3 gün önce
sorun zaten torpil...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?