Cuma Günü Ataması Yapılan Başhekim Bugün İstifa Etti!

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Başhekim olarak 9 Temmuz Cuma günü ataması yapılan Dr. Eyyüp Sabri ŞEYHANLI’nın bugün görevinden istifa ettiği öğrenildi.

Atamalar 12.07.2021, 15:16 12.07.2021, 22:51 Güler Sağlam
Cuma Günü Ataması Yapılan Başhekim Bugün İstifa Etti!

Şanlıurfa’nın sağlık konusundaki siyasi savaşları “Benim adamım olsun” “Şu koltuğa, bu isim gelsin.” Savaşları devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Başhekim olarak atanan Dr. Eyyüp Sabri ŞEYHANLI’nın görevinden istifa ettiği öğrenildi. Şeyhanlı’nın göreve atanma tarihi olarak 9 Temmuz gösterilirken, Cuma günü atanan Başhekim Şeyhanlı’nın Pazartesi istifa etmesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Başhekimlik koltuğuna bile oturmadan kalkan Dr. Eyyüp Sabri Şeyhanlı’nın neden bu kadar kısa sürede istifa etme kararı aldığı bilgisi edinilemezken, Şanlıurfa’da sağlığın siyasi çekişmeye çevrildiği tahmin ediliyor. Onlarca Urfalı’nın sağlık konusunda çok geride olduğunu belirtirken, doktor eksikliklerinin can kayıplarına sebep olduğunu, tüm bu sebeplerle beraber sağlık sektörünün ivedilikle iyileştirilmesi gerektiğini umut ederken, Urfa’nın bazı siyasileri koltukta başhekim durdurmaması tepkileri de beraberinde getirdi.

Personel Sağlık

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Esra ak 3 ay önce
Rabbim ülkeme bir gün liyakat sistemi gelsin.herkes layıkıyla görevini yapsın.devletin bir kuruşuna tenezzül etmeyen yöneticiler amirler nasip et Allahım.amin
liyakat 3 ay önce
liyakat sistemi gelsinn. diploma ve yapılan çalışmalar esas alınsın.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?