PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bolu İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol Sözleşme Yeniledi

Bolu’da 2 dönemdir İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Dr. Muhammed Emin Demirkol’un Sağlık Bakanlığı tarafından sözleşmesinin yenilendiği öğrenildi.

Atamalar 21.11.2022, 16:44 21.11.2022, 16:58 Cansu Polat
Bolu İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol Sözleşme Yeniledi

Daha önce Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesinde Başhekim olarak görev yapan Demirkol, 2017 yılında Bolu İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanmıştı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahiliye Anabilim Dalında Dr. Öğretim üyesi de olan Dr. Muhammed Emin Demirkol’un Sağlık Müdürlüğü sözleşmesi 2,5 yıl süreyle yeniden uzatıldı.

TC. Sağlık Bakanlığı İl Müdürleriyle yeni sözleşmelerini yaptı. 2017 yılında İl Sağlık Müdürü olarak göreve başlayan Dr. Muhammed Emin Demirkol, 5 yıldır başarıyla yürüttüğü bu görevde 2 buçuk yıllık daha sözleşme yaptı.

BOLU SAĞLIK MÜDÜRÜ DEMİRKOL KİMDİR?

Dr. Muhammed Emin DEMİRKOL 1984 senesinde İstanbul’da doğdu. İlk öğrenimini Yeniçağa'da Yaşar Çelik İlkokulu’nda, orta öğrenimini Bolu İmam Hatip Lisesi’nde, lise tahsilini de İstanbul Bağlarbaşı Lisesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2009 yılında tıp doktoru unvanını aldı. Gerede Devlet Hastanesi Acil Servisinde pratisyen hekim olarak görev yaptı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda tamamlayarak 2014’te İç Hastalıkları Uzmanı oldu. 

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlamasının ardından Van İli Bahçesaray İlçe Hastanesinde İç Hastalıkları uzmanı ve Hastane Başhekimi olarak 2 yıl görev yaptı.  Bir sonraki görev yeri olan Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nde 2 yıl süreyle başhekim olarak görev yaptı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahiliye Ana Bilim Dalında Dr. Öğr. Üyesi olarak akademik kadroya atandı. 

30.11.2017 tarihinde Bolu İl Sağlık Müdürlüğü görevine başlayan İl Sağlık Müdürümüz evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Yorumlar (0)