Bilecik Devlet Hastanesi Müdürü Mücahit Nazilli Oldu!

Bilecik Devlet Hastanesi Müdürü Özgür Akın’ın sözleşmesi yenilenmedi. Yerine Mücahit Nazilli atandı.

Atamalar 18.07.2020, 16:28
Bilecik Devlet Hastanesi Müdürü Mücahit Nazilli Oldu!

Bilecik Devlet Hastanesi’nde, nöbet adaletsizliği ve ayrımcılık iddiaları üzerine başlatılan soruşturma devam ederken hastane müdürünün değiştiği öğrenildi. Özgür Akın’ın sözleşmesi yenilenmezken Mücahit Nazilli hastanenin yeni müdürü oldu.

Hatırlanacağı üzere; gazetemize gönderilen ‘Hastanede ayrımcılık ve haksızlık’ içerikli Okuyucu Mektubu Bilecik gündemine bomba gibi düşmüştü. Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mücahid Erdal, konuyla ilgili kaleme aldığı köşe yazısında, yetkililerin mutlaka konuyla ilgilenmeleri gerektiğini vurgulamıştı. Aynı gün soruşturma açıldığı haberi gelmiş, Sağlık-Sen Şube Başkanı ise ,”Konunun takipçisi olacağız, inşallah sorumlulara gereken yapılır” demişti.

TIKLAYIN

Gelinen süreçte, adı skandallarla anılan hastane müdürü Özgür Akın’ın sözleşmesinin yenilenmediği, Mücahit Nazilli’nin yeni müdür olarak göreve başladığı öğrenildi.

ORHAN PİR’İN DURUMU BELİRSİZ

Diğer yandan, Sağlık-Sen yönetiminin Sağlık-Sen’in eski şube başkanı olan İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinden Orhan Pir’in de görevinden alınması için ısrarcı olduğu iddia edildi. Orhan Pir’in ise görevinde kalmak için çaba sarfettiği öne sürüldü.

Soruşturmanın ne şekilde sonuçlanacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.   

Yorumlar (2)
Çankırı 4 ay önce
Çankırıdaki leri tüm Türkiye duydu, bakanlık duymadı, sözleşme dairesinde kim varsa devlet malını yiyenlerin, sözleşmesini kim imzalıyorsa, imzalatıyorsa, kamu hakkım haram olsun, insan biraz araştırır, yaz isimlerini Google a neler çıkıyor neler? Aman siz koltuğunuzda da oturun, malumsenliler rahat etsin, çalışanlar eziyet çeksin, yahu sendika yönetiminin tamamıyla da sözleşme mi imzalanır? Çıkardılar sınavsız lisans tamamlamayı 50 yaşında açıköğretimi zor bitiren adama! hastane emanet ediyorsunuz, yazıklar olsun size.
Saglik 4 ay önce
Hayirli olsun. Kim simdiki sendika yinetimine yakinsa o oldu..Isimler değişti o kadar.Duzen ayni düzen.
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?