Başhekimin Müdürlük Başkan Yardımcılığı Görevlendirmesine Sert Tepki Gösterdiler!

Bursa Karacabey Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Arif Kadri Balcı'nın Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesi Bursa Sağlık camiasında büyük şaşkınlık yarattığı öğrenildi.

Atamalar 15.04.2020, 10:21 15.04.2020, 10:34 Güler Sağlam
Başhekimin Müdürlük Başkan Yardımcılığı Görevlendirmesine Sert Tepki Gösterdiler!

Dr. Arif Kadri Balcı'nın sağlık alanında üst makamlara gelebilmek için bazı siyasilerden ve üst düzey sağlık yöneticilerinden destek istediğini iddia eden bazı sağlık yöneticileri ve hekimler bakın neler anlattılar:


*Uzm. Dr. Arif Kadri Balcı

"Yıllardır Karacabey Devlet Hastanesi'nde ne yapmış, hastaneyi tıbbi, mali ve idari yönden hangi konuma getirmiş de böyle bir göreve layık görülmüş! Ses getirmiş bir icraatını anlatsa da bilsek!.. Dr. Balcı'nın abisi Ankara'nın bir ilçesinde belediye başkanı... Bunu her platformda dillendirdi ve dillendiriyor zaten... Siyasi gücü abisinden mi geliyor? İlla abi mi gerekiyor yüksek makamlara gelebilmek için!.."

Anlayacağınız üzere bu yorumlar, kamu sağlık kurumlarında görev yapmış ve hâlâ devam eden yöneticiler ve bazı hekimlerden geldi...

Dr. Balcı da söz hakkını kullanmak isterse bu sütunlar her zaman açıktır kendisine.

***

Pekii...

Geçen hafta başhekimlik görevinden istifa eden veya ettirildiği iddia edilen Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Doç. Dr. Muhammed Güzelsoy'un görevinden ayrılması ve yerine İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Mehmet Demir'in geçici olarak getirilmesine ne demeli?


*Doç. Dr. Mehmet Demir

Yıllardır sağlık alanında yazılar yazıyorum...

Onlarca başhekim ve İl Sağlık Müdürü görevden alındı yerlerine yeni isimler atandı ama...

Meslek hayatım boyunca görevden alınan veya istifa eden bir başhekimin yerine geçici görevle 'İl Sağlık Müdür Yardımcısı'nın getirildiğini ne de yazdım, ne de şahit oldum!..

TIKLAYIN

Hep aynı hastaneden veya farklı hastaneden ya da il dışından hekimler başhekim olarak atanmıştır.

Sanki hastanede veya hastanelerde hiç hekim kalmamış da Doç. Dr. Demir zorunlu olarak getirilmek durumunda kalınmış gibi!..

***

Öte yandan Yüksek İhtisas Hastanesi'nin başhekim yardımcılığına getirilen üç isimden biri olan Dr. Tarık Kuzhan adı da dikkat çekenlerden.


*Opr.Dr. Tarık KUZHAN

Biliyorsunuz, Dr. Kuzhan Devlet Hastanesi eski Başhekimi idi. Devlet Hastanesi'nin taşındığı süreçte kendisine Şehir Hastanesi'nde başhekim yardımcılığı teklifi yapılmıştı.

Ancak Dr. Kuzhan bu teklifi kabul etmeyerek, tercihini taşınma sırasında sürdürülmesi gereken bürokratik işlemlerin yürütülmesinden yana kullanmıştı...

Yani Devlet Hastanesi'nde aylarca kaldı...

Hatta "Gemisini terk etmeyen kaptan!" şeklinde bir yazı kaleme almıştık...

Geçen aylarda Dr. Kuzhan, İlker Çelik Can Devlet Hastanesi'ne başhekim yardımcısı olarak atandı.

Şimdi de Yüksek İhtisas Hastanesi'ne başhekim yardımcısı olarak geldi.

"Geçici mi, geçer mi?" bilemiyoruz...

Önümüzdeki günlerde göreceğiz hep birlikte!..

Kaynak: Bursa yeni dönem gazetesi köşe yazarı Lale AKASOY

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Mersin 10 ay önce
Siz o görülmeyen dediğiniz uygulamayı mersinde Bi bakın neler neler oldu. Mevcut il müdürü hiç birşey katmadığı gibi kurum hafızası ve dürüst insanları uzaklaştırarak kuruma çok zarar verdi. Artık yeter temmuzda değişim istiyoruz
Urfalı 10 ay önce
“...Meslek hayatım boyunca görevden alınan veya istifa eden bir başhekimin yerine geçici görevle 'İl Sağlık Müdür Yardımcısı'nın getirildiğini ne de yazdım, ne de şahit oldum!..“ demiş Lale hanım. Yıllardır Urfa Hastaneleri il müdürlüğündeki idarecilerin eliyle yönetiliyor. Liyakat yerlerde.
İsimsiz 5 ay önce
Herseyin en iyisini bilirsiniz zaten.sen hangi destekle su anki yonetimi sucluyorsun acaba.gorevden alinanlarla bi arkadasliginmi var? Su anki il saglik mudurun ne kadar durust ve caliskan oldugunu eski yonetimin kurulmus rahat is yapmaz torpille herseyi halleden saltanatini yiktigi ve onlarin hatalarini duzeltmeye calistigi icin bunlarida soyluyor olabilirsiniz.biraz genis aciyla bakin
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?