Başhekimden Habersiz Yapılan İdareci Atamaları İstifaya Sebep Oldu!

Başhekim Prof. Dr. Çıtlak’ın ani istifasının kendisinden habersiz olarak yapılan başhekim yardımcısı ve bazı idareci atamaları yüzünden olduğu öne sürüldü.

Atamalar 30.12.2021, 09:56 Zeynep Elmalı
Başhekimden Habersiz Yapılan İdareci Atamaları İstifaya Sebep Oldu!

Giresun Eğitim Araştırma Hastanesinin açılışından bugüne kadar geçen sürede başhekim olarak görev yapan ve hastanenin bugünkü duruma gelmesinde büyük katkıları bulunan Prof.Dr. Çıtlak’ın ani istifası Giresun gündeminde yankı buldu. Dürüstlüğü, çalışkanlığı ile tanınan, KTÜ’den Giresun’a bizzat rektör Yılmaz Can ve AK Parti milletvekili Cemal Öztürk’ün çabaları ile ikna edilerek getirilen Çıtlak’ın istifası Giresun’da da tepkilere yol açtı.

Atilla Çıtlak’ın istifasına son olarak hastaneye kendisinden habersiz olarak yapılan başhekim yardımcısı ve bazı idareci atamalarının neden olduğu ileri sürülüyor.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.


*Prof.Dr. Atilla Çıtlak

REKTÖR CAN, BAŞHEKİM ÇITLAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ 

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can'ın Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Atilla Çıtlak’ın istifasının ardından Sağlık Bakanlığı nezdinde teşebbüse geçtiği öğrenildi. Rektör Can’ın Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu’nu arayarak Çıtlak’ın istifasının işleme konulmamasını istediği öğrenildi. Rektör Can, “Giresun’un yetiştiği bir değere sahip çıkmak gereği duydum, Giresunluların da hocamız Atilla Çıtlak’a sahip çıkmasını istiyorum” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Hayatın ve siyasetin gerçekleri 3 hafta önce
Yerel siyaset birilerini istemiştir. Bakanlık ya da İl Müdürü emredersiniz demiştir.. Başhekime soran kim??
Mert 3 hafta önce
Şaşırdım mı hayır. Neden çünkü bunlar köprüyü geçene kadar ağam der. Demekki bu adamla işleri bitmiş hadi yavrum sana güle güle demişler:)
HAHAH 3 hafta önce
MÜSTEHAK ÇOK İYİ OLDU PROFTAN BAŞHEKİM Mİ OLUR GİTSİN HASTA BAKSIN ASİSTAN YETİŞTİRSİN YAYIN YAPSIN
Y. 2 hafta önce
Giresunda hastane yöneticiliği hocamızın yapılabileceği birşey değildi maalesef.MHRS den sıra alınamıyor,eldeki kaynaklar verimli kullanılamıyordu.En önemlisi de hastanecilik ve tıp yönetimi geçmişi olmayan rektör ve dekan beyle ile istişare ediyor sıkışınca müdürlüğü arıyordu.
Gerçeği Konuşan 3 hafta önce
Devlet memurunun birlikte çalışacağı adamı seçme lüksünü de bunlar uydurdu, bir yerde adam çalışacağı adamları seçebiliyorsa orada yolsuzluğun önü açılmak isteniyor demektir.
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?