PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Başhekim Tetik’in Neden Görevden Alındığı Ortaya Çıktı!

Nazilli Devlet Hastanesinde 2020 yılı temmuz ayından bu tarafa başhekim olarak görev yapan Dr. Engin Tetik’in görevden alınmasının perde arkası ortaya çıktı.

Atamalar 09.06.2022, 01:33 09.06.2022, 01:33 Cansu Polat
Başhekim Tetik’in Neden Görevden Alındığı Ortaya Çıktı!

Hasta şikayetlerinin ardı arkasının kesilmemesi sonrası iddialara göre Sağlık Bakanlığı tarafından Başhekim Engin Tetik‘in görevden alındığı ileri sürülürken Başhekimle ilgili hastanede olup bitenlerden haberdar olmadığı yönünde eleştirilerin ardı arkası kesilmiyordu.

Şikayetlerle sık sık gündeme gelen Nazilli Devlet Hastanesinde uzun zamandır beklenen yönetim değişikliği Başhekim Engin Tetik‘in görevden alınması ile başladı.

Sosyal medya da çalışanların çay partilerinin düzenlediği ve doktorların greve gitmesi nedeniyle sık sık gündeme gelen Nazilli Devlet Hastanesine Sağlık Bakanlığının el attığı iddia edildi.

Muayene kalitesindeki düşüş, uzman doktor yetersizliği ve personel kaynaklı sorunlar nedeniyle Nazilli devlet hastanesi yönetimi sık sık eleştirilerin odağı oluyordu.

Sağlık Bakanlığı tarafından önce Sağlık Müdürleri nezdinde başlatılan görev değişimlerinin tüm Türkiye genelinde devam ettiği bilinirken Kulis bilgilerine göre özellikle Aydın ilinde sözleşmeli idareci pozisyonunda bulunan bir çok kişinin görevden alınacağı söyleniyor.

Yorumlar (5)
Kadie ALAN 3 hafta önce
Torpilin varsa gelirsin, olduğu sürece oturursun sonrada kalkarsın. Diğer hepsi faso fiso. Ne personel memnuniyeti, ne hasta nede kalite verimlik karne puanına bakar sağlık bakanlığı. sadece kimin torpili daha güçlü ona.
Ne yapmış acaba 3 hafta önce
Gece saat bir buçukta bu haber yazıldığına göre önemli bir olay bu kişinin görevden alınması, kim acaba bu olayı böyle kapatmaya çalışıyor ve sizde bilerek bilmeyerek destek oluyorsunuz, bu kimin düşüncesi isim mi var? Ben size ne olduğunu söyleyim bu hastanede açılmış soruşturmalara bakın bunlarda kimin ne yaptığı nasıl belgeleri ile ortaya konulmuş ve bu işten kimler zarar görecek (ilde sağlık dışı önemli şahıslardan) bundan mi korkuldu? Emniyet ve savcılığın bildiği konular için il sağlık müdürlüğü acaba ne yapması gerekirken ne yapmış? Valla buralardan benim gibi gariban bile duyuyor bu olayları da ilin içinden birini arayıp sormak aklınıza gelmiyor galiba, bu işi böyle çözmeye çalışan en az 3,4 idareci üst düzey görevden alınır haa alınmaz ise devlet yolsuzluğu kolluyor manası çıkar devlet buna müsade etmez, alınan başhekim küsmez ise üst derece bir görev ile yakın zamanda geri döner.
Hadi bakalım 3 hafta önce
Darısı Söke nin de başına. Aydın ili geneli başhekimler kendilerini kral zannedip çalışan personele o kadar kötü davranıyorlar ki o koltuk kendilerine kalacak zannediyorlar.
hak yiyorsunuz oralı olmuyorsunuz hiçççç 3 hafta önce
sizi kim getirdi kim istedi bilen var mı?Hangi sınavı kazandınız nasıl atandınız ALLAH SİZİ bildiği gibi yapsın hak yiyen gargameller
Hastane Personeli 2 hafta önce
Dr. Engin TETİK bir hastanenin nasıl yönetilemeyeceğinin, ya da nasıl bir kurumun berbat edilebileceğinin özetidir. Liyakati yerle yeksan etmiştir. Ayrımcılık, ötekileştirme ve adaletsizlik kol gezmiştir. Kendisine biat etmeyenler hakkında uyduruk soruşturmalar açıp, mesnetsiz cezalar vermiştir. Etrafındaki üç beş sürekli işçi ve bir kaç idareci ile hastanede terör estirmiştir. Bu görevden alma yerinde ve doğru bir karardır. Şimdi yukarıda belirttiğim uygulamaların geriye doğru incelenmesi, usulsüz uygulamaları kimlerle yaptığının tespit edilmesi gerekmektedir. 500 yataklı bir hastanenin geldiği durum içler acısıdır... Hastane mobing ve usulsüz görevlendirme olayları ile çalkalanıyor iki yıldır..... Acil müdahale, acil çözüm, acil adalet.....
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?