Başhekim, Sağlık Müdürlüğüne Başkan Olarak Atandı!

Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Necmi Eşiyok, İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetleri Başkanlığına atandı.

Atamalar 07.02.2020, 19:48 07.02.2020, 19:50 Güler Sağlam
Başhekim, Sağlık Müdürlüğüne Başkan Olarak Atandı!

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Eşiyok, şu ifadelere yer verdi:

"AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK üyesi Av. İbrahim Halil Yıldız beyefendi ve kıymetli hocam, değerli dostum İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. M. Emre Erkuş beyefendi Suruç Devlet Hastanesi Başhekimliğini yapmamı istediklerinde, doğup büyüdüğüm topraklara hizmet edebilmenin bilinci/sorumluluğu ve 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.' veciz sözleri ile anlam bulan hekimlik mesleğimi Suruç'umuzun güzide hastanesinde icra edecek olmanın heyacanı ile 2019 yılının Şubat ayında göreve başlamıştım. Emanet bildim.

TIKLAYIN

Emanetin ağırlığını ve kıymetini bilerek aşkla ve şevkle çalıştım. Çok güzel tecrübelerim oldu. Gayretlerimin takdirini her zaman iki önemli merciiden bekledim. Biri yüce yaratıcımız Allah, diğeri de siz kıymetli Suruç halkıydı. Takdiri sahiplerine bırakarak yazıma devam edeceğim. Bazen öğrendim, bazen öğrettim ancak hiçbir zaman küçümsemedim, önemsizleştirmedim. Hastanemizin en ufak meselesi bile benim için hayati bir öneme sahipti. Şimdi yeni bir emaneti almak üzere bu güzel beldeden ayrılıyorum. Ben her zaman halka hizmet etmenin Hakk’a hizmet etmek olduğu bilinciyle Suruç halkının hizmetinde olacağım. Burada edindiğim tecrübelerle Şanlıurfa’mıza hizmet etmek için Personel Hizmetleri Başkanlığına geçiyorum.

Her ne kadar sürçü lisan ettiysek affola...

Bu görev süresi içerisinde bana gösterdikleri destek için değerli Milletvekilimiz Sayın Av. İbrahim Halil Yıldız'a, Kaymakamımız/Belediye Başkanımız Sayın Kenan Aktaş'a, İl Sağlık Müdürümüz kıymetli hocam Doç. Dr. M. Emre Erkuş'a ve hastanemizde çalışan tüm mesai arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.

Baki muhabbetle..."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Urfalı 13 ay önce
Son dönemde atananlar hep Urfalı niye ki?
Sincan 13 ay önce
Saglik sistemi coktu. Siz daha atanma pesindesiniz.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?