Başhekim Mahkeme Kararıyla Görevine Geri Döndü!

Diyarbakır’da görevden alınan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Muhammed Asena görevine iade edildi.

Atamalar 07.09.2021, 23:46 08.09.2021, 09:51 Güler Sağlam
Başhekim Mahkeme Kararıyla Görevine Geri Döndü!

Diyarbakır’da salgın hastanesi olarak kullanılan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Muhammed Asena 4 ay önce görevden alınmıştı. Asena, görevden alınması ile durumu mahkemeye taşıdı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Asena, Diyarbakır idare mahkemesine yaptığı “yürütmenin durdurulması” talebi reddedilince, davayı Gaziantep İstinaf Mahkemesi’ne taşıdı. Mahkeme, bir süre önce yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Mahkeme kararının ardından Sağlık Bakanlığının sistemine Dr. Asena’nın görevinin iade edildiği öğrenildi. “KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ” Göreve iade edildiği yönündeki bilgileri doğrulayan Asena “Yaklaşık bir saat önce Sağlık Bakanlığımız beni tekrar başhekim olarak atadı.

Kentimiz için kaldığımız yerden devam edeceğiz. Kentimizin sorunlarını el birliği ile çözmeye devam edeceğiz” dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Gariban 3 ay önce
Tepeden inme başhekim olan böyle lak diye görevden alınır ama aç gözlülük öyle bişey ki insan bırakmak istemiyo koltuğunu neyine itiraz edersin ki eden buluyo işte
Okan Dal 3 ay önce
Tebrik ederim sayın başhekimim. Bende haksız ve hukuksuz bir şekilde görevden alınmış ve 7 ay’da yürütmeyi durdurma kararı ile geri dönmüştüm
9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?