Başhekim Kirli Siyasete Kurban Gitti!

Ata­türk Şehir Has­ta­ne­si'nin ku­ru­luş aşa­ma­sın­da ba­şa­rı­sıy­la dik­kat çeken Baş­he­kim Adil Ozan Gökuç, pandemi süreci boyunca özverili çalışmasıyla dikkat çeken Başhekimin kirli siyasete kurban gittiği yerel gazetelere yansıdı.

Atamalar 14.07.2020, 09:24 14.07.2020, 09:32
Başhekim Kirli Siyasete Kurban Gitti!

Atatürk Şehir Hastanesi’nin kurucu başhekimi Dr. Adil Ozan Gökuç, Sağlık İl Müdürlüğü tarafından ani bir kararla başhekimlik görevinden alınması şehirde şok etkisi yarattı. Bin yataklı şehir hastanesinin üç yıllık süreçte hem fizyolojik ihtiyaçlarının karşılanması hem de sağlık hizmetleri kalitesinin yükselmesinde büyük emeği olan Gökuç’un başhekimlik alınmasının altında siyasi bir karar çıktı.

Sağlık Müdüründen Son Dakika Kararı: Başhekimleri Görevden Aldı! haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Sağlık İl Müdürlüğü, 2017 yılından bu yana Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Başhekimi olarak görev yapan Dr. Adil Ozan Gökuç, ani bir kararla başhekimlik görevinden alınması büyük tepkilere neden oldu.  Bin yatak kapasiteli Atatürk Şehir Hastanesi’nin kurulduğu günden bu yana hem fiziki ihtiyaçlarının karşılanması hem de sağlık hizmetinin kaliteli verilmesi anlamında önemli bir performans  sergileyen ve kısa sürede vatandaş memnuniyet seviyelerini yukarılara çıkaran Gökuç’un başhekimlik görevinden el çektirilmesinin ardından siyasi bir karar olduğu konuşuluyor.


*Uzm. Dr. Adil Ozan GÖKUÇ

ŞEHİR İÇİN BÜYÜK KAYIP

Koronavirüsü salgını tedbirleri kapsamında Atatürk Şehir Hastanesi’nin pandemi hastanesi ilan edilmesi sonrasında da başarılı çalışmaların altına imza koyan Adil Ozan Gökuç, poliklinik servislerin vatandaşı mağdur etmeden hizmet vermesi ve koronavirüsü vakalarının güvenli bir şekilde tedavisi sürecini başarıyla yönetti. Balıkesir’in en başarılı bürokratlarından biri olan Gökuç’un başhekimlik görevinden alınmasının şehir için büyük bir kayıp olarak yorumlandı.  Dr. Adil Ozan Gökuç’un siyasi kararlara kurban edilmesi, sağlık çalışanları ve vatandaşlar arasında da hayal kırıklığına neden oldu.

Yorumlar (4)
Balıkesir Şehir hastanesi hemşiresi 4 ay önce
Gelmiş geçmiş en iyi başhekimdi... Yazık oldu
Balıkesir kaybetti 4 ay önce
Adil Ozan gökuç gibi yönetici zor bulursunuz çok yazik bu adam ancak görevde terfi ederse bırakması gerekir
Emekli 4 ay önce
T.C Devletin sağlık personeli sıkıntısı olmayan nadir hastanelerin birini yöneten beyefendi aylık ne kadar nöbet parası ödemiş.Bir de bu hastane kendisinin olsa aylık bu kadar nöbet parası ödermiy di acaba.....???
Balıkesir 10 4 ay önce
Ege ve Akdeniz bölgesi illerinde Karadeniz lobisine karşı direnç oluşmaya başladı. Tahminen Akparti bu illerde sadece bu sebepten ciddi oy kaybedecek. Hemşericilik illeti Fetöden daha tehlikelidir. Fetö terör örgütü yakaladın mı atarsın içeri.hemşericiliğin bu yanı yok. Balıkesiri Balıkesirde ysşayanlar yönetsin. Kamyomla 3 yılda 6 kez yerdeğiştirenler yönetmesini
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?