Başhekim İstifa Etti Haberinin Ardından Açıklama: Görevimin Başındayım!

Koronavirüs (Covid-19) salgınının giderek hızla yayıldığı ve testleri pozitif çıkan sayısı bakımından Çankırı'nın ülkenin ilk beş şehri arasına girmesinden sonra gözlerin çevrildiği Çankırı Devlet Hastanesi'nde başhekim koltuğunda oturan Opr. Dr. Arif Aslan akşam saatlerinde istifasını verdiği Sözcü18 isimli yerel sitede yer almıştı. Başhekim sosyal medya hesabından açıklama yaparak haberi yalanladı.

Atamalar 19.09.2020, 21:50 21.09.2020, 13:38
Başhekim İstifa Etti Haberinin Ardından Açıklama: Görevimin Başındayım!

Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Arif Aslan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile "Değerli Kamuoyu; Bazı Haber Sitelerinde Hakkımda Görevden İstifa Etti Diyerek Yapılan Haberler Gerçek Dışıdır.İnşAllah Çankırı İçin Hizmet Etmeye Devam Edeceğim." diyerek hakkında çıkan istifa haberlerini yalanladı.

Başhekimin İstifa Bilmecesi: İstifa Ettiğini Yalanladığı Açıklamayı Sildi! haberi için tıklayınız

NE OLMUŞTU?

TIKLAYIN

Geçen yıl Eylül ayında Çankırı Devlet Hastanesi Başhekimliğine getirilen Opr. Dr. Arif Aslan, görevde bir yılını tamamlamadan istifa etti. Aslan'ın istifasının ardında son 48 saatte yapılan hastane denetimlerinin etkisinin olduğu konuşuluyor.


*Arif ASLAN

Sözcü18'de yer alan habere göre,  Başhekim Aslan, son 48 saatte yaşanan gelişmelerin getirdiği baskılara dayanamayarak 'görevden istifa'sını İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya'ya verdi. İl Sağlık Müdürü Sarıkaya da yaşanan gelişmeden Çankırı Valisi Abdullah Ayaz'ı bilgilendirdi. 

Yorumlar (9)
Gene mi Çankırı 1 ay önce
Burası teksas mı arkadaş hiç gündemden düşmüyor, Birgün müdür çıkıyor, Birgün başhekim. Malesef liyakatten uzaklaştıkça, devletin işi yürümüyor. Bu insanları oraya kim teklif etti ise, yada görevde tutuyor ise..
Rami 1 ay önce
Iğdır İl Sağlık Müdürü işini layıkı ile yapan ,devletin tek kuruşuna dahi sahip çıkan bir yönetici.Hırsızların işine gelmediği için birkaç çapulcu konuşuyor.Sayın Bakanım mesai saatlerinde sokaklarda gezen ,sahte engelli raporu ile işe giren memurlar hakettiği cezayı almalı.
Rami 1 ay önce
Iğdır il saglik müdürü ve hastane hekimbaşı da bu cesareti gösterse de istifa etseler ama zamanları yok...
Sultan Alparslan 1 ay önce
Sürekli olarak basında yaptıklarıyla gündem kalmaya Çalışan SAMSUN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ve avanesi de aynı dirayetli gösterse.
Her fırsatta Samsun'un Sağlık kenti olduğunu söyleyen siyasetçiler bu durumu neden görmezden geliyorlar.
Yalan haber 1 ay önce
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220197220134906&id=1058972173
Yaranhaber 1 ay önce
Yalancılıkta bir çağı kapatıp, başka bir çağı açan insanlar, personel sağlık nete doğruculuk dersi vermeye mi çalışıyorlar? Karnıma ağrılar giriyor gülmekten:) haber sizin yerelinizden, üstelik tüm ayrıntıları okuyunca, istafa etmemiş, görevden alınmış. Hadi algıya devam edin siz:)
Yav yalan haber yapmayım 1 ay önce
Adamı yıpratmak için yapılan habere şahsın açıklaması https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220197220134906&id=1058972173
Sağlık personeli 1 ay önce
İlin şeffaf gazetecilikten uzak tek amacı başarıyı ve başarılı insanları baktalamak olan bazı gazetelerin haberlerini burda yayınlamanız da sizin gibi büyük bir sayfaya hiç yakışmıyor keşke biraz araştırma yapsaydınız da sayın başhekimin haber için yaptığı yalanlama paylaşımını da görseydiniz.
Komedi 18 1 ay önce
Gülmemeliyim,Gülmemeliyim, Gülmemeliyim, hahahazuhaha:)))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?