Başhekim Ali Ekin, Görevinden Ayrıldı!

Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ali Ekin, Sosyal medyada yaptığı açıklamada görevinden ayrıldığını açıkladı. Temmuz ayının başında Bingöl Devlet Hastanesi başhekiminin değişeceğini, yeni başhekimin Bingöl nüfusuna kayıtlı olmasına dikkat edileceğini yazmıştık.

Atamalar 15.07.2020, 12:24
Başhekim Ali Ekin, Görevinden Ayrıldı!

Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ali Ekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada görevinden ayrıldığını açıkladı. Ekin; “4.5 yıla yakın bir süredir çalıştığım ve evim olarak gördüğüm Bingöl Devlet Hastanesi'ndeki, yaklaşık 1 yılını Başhekim Yardımcılığı, 3.5 yılını da Başhekimlik olarak ifa ettiğim idari görevimden bugün itibariyle ayrılmış bulunmaktayım.” dedi.

Bingöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ali Ekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada görevinden ayrıldığını açıkladı. Ekin, ‘Teşekkürname’ adı ile yayınladığı yazıda şu ifadelere yer verdi;

TIKLAYIN

“4.5 yıla yakın bir süredir çalıştığım ve evim olarak gördüğüm Bingöl Devlet Hastanesi' ndeki, yaklaşık 1 yılını Başhekim Yardımcılığı, 3.5 yılını da Başhekimlik olarak ifa ettiğim idari görevimden bugün itibariyle ayrılmış bulunmaktayım. Bu süre içerisinde daima kamu yararını gözeterek, Sağlık Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda, temiz, şeffaf ve dürüst bir yönetim anlayışıyla, hasta ve çalışan memnuniyeti odaklı, adaletli, hakkaniyetli bir yönetim sergilemeye çalıştım. Devletimizin bir kuruşunun dahi hesabını yaparak Bingöl' e hizmet ettim. Kimseyi kırmamaya, mümkün olduğunca çözüm odaklı olmaya gayret gösterdim. Çalışma arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu yüksek tutarak hizmet etmelerini, ufuklarının açılmasını, her daim bir üst noktayı ve zirveyi hedeflemelerini sağlamaya çalıştım. Bu süreçte çevremizde dolaşan art niyetli insanlara firsat vermedim. Allah ömür verdikçe de kamu zararının peşinde dolaşan hiçbir art niyetli kimseye müsaade etmeyeceğim. Bu süreçte ekip olarak her daim yanımda olan, milletine hizmet için ekibimize katılan başhekim yardımcılarım ve değerli kardeşlerim Ecz. Hakan Ağırbaş, Uz.Dr.Mesut Aydın, Dr.Güray Gürbüz ve Uz.Dr.Emrah Kumcu ile önceki dönem beraber çalıştığım Uz.Dr.Bülent Karakaya' ya verdikleri hizmetler için teşekkür ederim. Beraber çalıştığım diğer müdür ve müdür yardımcılarıma da ayrıca teşekkür ederim. Sözleşmesi bitip devam etmeyen arkadaşlara başarılar diler, sözleşmesi yenilenen arkadaşların da taşıdıkları sorumluluğun bilincinde olarak memlekete hizmet etmelerini dilerim. Unutulmasın ki makamlar geçici, dostluklar kalıcıdır. Bingöl' de çok güzel dost ve arkadaşlar edinmenin verdiği memnuniyetle asli mesleğimizi icra etmeye yeniden başlayacağız. Rabb' im bizleri hayırlı hizmetler etmeye vesile kılsın. Tüm eş, dost, arkadaş ve akrabalarıma duyurumdur. Allah’ın selamı üzerinize olsun.” dedi.

YENİ BAŞHEKİM KİM OLACAK

Temmuz ayının başında Bingöl Devlet Hastanesi başhekiminin değişeceğini yazmıştık. Yeni atanacak başhekimin Bingöl nüfusuna kayıtlı olmasına dikkat edileceği öğrenildi. Yeni başhekimin bu hafta içinde atanması bekleniliyor.

Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?