Bakan Koca'nın Özel Kalem Müdürü Görevden Alındı: Hakkında Lojman Piyangosu Haberleri Çıkmıştı!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın Bakanlık Özel Kalemi olarak görev yapan Mehmet Çakırtaş, Özel Kalem Müdürlüğü görevinden alındığı öğrenildi. Çakırtaş ile ilgili geçtiğimiz günlerde devletin 70 bin TL’ye tadilat yaptırdığı lojmanı 511 bin TL’ye aldığı sonra da 3 bin TL’ye kiraya verdiğine dair haberler çıkmıştı.

Bakan Koca'nın Özel Kalem Müdürü Görevden Alındı: Hakkında Lojman Piyangosu Haberleri Çıkmıştı!

Edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Mehmet ÇAKIRTAŞ, görevden alındı. Çakırtaş'ın daha önce eski Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ'ın danışmanlığını yaptığı biliyor.

ÇAKIRTAŞ İLE İLGİLİ LOJMAN PİYANGOSU HABERLERİ ÇIKMIŞTI!

5 yıl önce Ak Parti'den milletvekili aday adayı olan Özel Kalem Müdürü Mehmet Çakırtaş ile ilgili basına yansıyan haber şu şekildeydi;

DEVLET TAMİR ETTİRDİ

Devlet, lojmanı önce tadilat ettir- di, sonra da satışa sundu. Sağlık Bakanı Özel  Kalem Müdürü Mehmet Çakırtaş da aldı.

TIKLAYIN

Geçen yıl kendisine Başkent'in lüks semtlerinden Söğütözü'ndeki lojman tahsis edildiği öne sürülen Çakırtaş, bir süre lojmana taşınmadı. Bu arada lojman da, Bakanlık tarafından 70 bin liraya tadilat edilip baştan sona yenilendi. Çakırtaş da, kendisine tahsisli lojmanı Haziran ayında 511 bin liraya satın aldı.

Lojmanı geçen hafta 3 bin liraya kiraya verdi. Lojman satılmasaydı yakıt ve diğer giderler için Çakırtaş devlete aylık 485 lira kira ödeyecekti. Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a da danışmanlık yapan Çakırtaş, 2015 seçimlerinde AKP'den Sivas adayı oldu ancak kazanamadı.

Mehmet Çakırtaş, 2015'te AKP'ye Sivas milletvekili adaylığı için başvurmuştu.
Çakırtaş, Bakan Fahrettin Koca tarafından da Özel Kalem Müdürü yapıldı.

Sözcü'nün sorularını yanıtlayan Çakırtaş “Bu sadece bana özel bir durum değil. Satışa çıkınca aldım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 00:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 1 ay Önce

ordu il sağlığa kim el atacak bi düzgün siyasetçi bürokrat yokmu? Haberlere konu ihale ihlaller ilin mali yönetimde kadrolaşmalar.......... kim var bunların arkasında

Ankara Destek
Ankara Destek - 1 ay Önce

Asıl Deprem piyangosu Ankara Destekte mi? Destek Başkanı Zübeyir satılacak diye Ankaranın en pahalı Löküs semti Bilkent Gaziler FTR EAH Lojmanına geçti mi? Geçerken puanı kendinden yüksek olan şube müdürlerine ilçelere başvurun dedi mi? Lojmanı kim veya kimler boyadı bakımını yaptı? Sadece Soruyoruz?

Asıl Lojman Piyangosu Bilkent
Asıl Lojman Piyangosu Bilkent @Ankara Destek - 1 ay Önce

Asıl Lojman Piyangosu Ankara Destek te mi? Bilkent te mi? Ucuza kapatmak için mi?

Halkın Sağlığı
Halkın Sağlığı - 1 ay Önce

Acaba ihaleye çıkılmadan lojmanı başlangıç fiyatıyla alan bürokrat var midir ?

3nokta
3nokta - 1 ay Önce

TÜM LOJMANLAR PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR HERKES YEME DERDİNDE

TATVAN DEVLET HASTANESİ
TATVAN DEVLET HASTANESİ - 1 ay Önce

OO BU HİÇ Bİ ŞEY ASIL SİZ BİR DE BİTLİS TATVAN DEVLET HASTANESİNE AİT LOJMANLARI Bİ ARAŞTIRIN ALTINDAN NELER ÇIKACAK NELER. HASTANE PERSOENLİ HARİÇ TÜM KURUMLAR ORDA KALIYOR. DOKTORLARA ÖNCELİK TAMAMEN VERİLMİŞ. EĞER DOKTOR CANI İSTEMEZSE ACIYIP HEMŞİREYE SAĞLIK PERSOENLİNE ANCA VERİRLER. MÜFETTİŞ Bİ GİTSE NELER ÇIKACAK NELER

Seyfi Kartalkuşunu
Seyfi Kartalkuşunu - 1 ay Önce

Bunu sorgular iken tüm lojmanların nasıl tamir edildiğini de bir sorgulasanız derim. Devlet lojmanlarını kim tamir eder bakım yapar onu sorgulayın. İkincisi Söğütözündeki veya diğer yerlerdeki lojmanları sadece Özel Kalem mi aldı. Başka kimse almadı mı? Çarpıklığa en baştan bir girin. Lojmanlar niye sadece oturanlara satılmakta. Neden ihaleye herkes girememekte. Girse bile yine en son lojmanda oturana alıyor musun diye sorulması ihale mi? Soracağınız soruları sormadan mevcut yapıda rutin olanı birine ihale edip harcama yoluna kolaylığa kaçıyorsunuz. Hadi tamir edilen diğer lojmanları da açıkla. Kim satın aldı buyur açıklayın. Ismarlama haberler yapmayınız. Lojman kanayan bir yara doğru yerden başlayın

SIRADAKİ HABER