Ankara’da Başhekimdi, Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Hastanesine Başhekim Oldu!

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi başhekimi Op. Dr. Osman Acar, Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine Başhekim olarak atandı.

Ankara’da Başhekimdi, Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Hastanesine Başhekim Oldu!

TIKLAYIN

Uzun yıllar Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimliği ve İl Sağlık Müdürlüğü görevlerinde bulunan, ardından başarılı çalışmalarından dolayı Denizli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği görevine atanan Op. Dr. Osman Acar, 2018 yılının Ocak ayından beri sürdürdüğü Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi başhekimliği görevinin ardından Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Türk-Kazak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine başhekim olarak atandı.

Konuya ilişkin  açıklama yapan Dr. Osman Acar, “Hoca Ahmet Yesevi’nin yaşadığı ve türbesinin bulunduğu Kazakistan’ın Türkistan şehrinde bulunan Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine başhekim olarak atandım. Tek millet iki devlet olan ata diyarından çıkan Hoca Ahmet Yesevi’nin Alperenleri Anadolu’yu Türklükle ve İslam’la buluşturmuştu. Yüce Rabbim bizlere Türk Devleti adına ata topraklarında hizmet etmeyi bahşetti. Bu görev benim için son derece anlamlı bir görev olacak. Bu önemli görev layıkıyla yerine getirebilmek için elimden geleni yapacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2020, 21:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice
hatice - 3 ay Önce

etmesgut Allah yar ve yardımcınız olsun yeni başhekimle

ÜLKÜ YILMAZ
ÜLKÜ YILMAZ - 3 ay Önce

Allah yolunuzu açık etsin hocam

SIRADAKİ HABER