PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ankara İl Sağlık Müdürü Zülfikar Akelma Genel Müdür Oldu! Yerine Kim Geldi?

Bugün flaş bir kararla görevde alınan Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Doç. Dr. Avni Uygar SEYHAN'ın yerine Ankara İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. A. Zülfikar AKELMA getirildi. AKELMA'nın yerine gelen ise haber detayımızda..

Atamalar 06.04.2022, 18:10 06.04.2022, 18:32 Cansu Polat
Ankara İl Sağlık Müdürü Zülfikar Akelma Genel Müdür Oldu! Yerine Kim Geldi?

Diyarbakır Çermik'li olan Doç. Dr. A. Zülfikar AKELMA, Ankara Dr.Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi iken Prof. Dr. Mehmet Gülüm'ün Ankara İl Sağlık Müdürlüğü görevinden Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğüne görevine getirilmesi üzerine 15 Haziran 2021'de Ankara İl Sağlık Müdürü olmuştu.

Akelma'dan boşalan Ankara İl Sağlık Müdürlüğü görevine ise 2020 yılında Kamu Hastaneleri Genel Müdürü olan Prof. Dr. Rahmi KILIÇ getirildi.


Prof. Dr. Rahmi KILIÇ Ankara İl Sağlık Müdürü Oldu! - TIKLAYINIZ


Doç. Dr. A. Zülfikar AKELMA KİMDİR?

1978 yılında Çermik'te doğdu.

İlk ve orta öğrenimi Şanlıurfa’da tamamladı.2003 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2008 yılında Çocuk ve Sağlığı ve Hastalıkları, 2013 yılında Çocuk İmmünolojisi ve Alerjik Hastalıkları yan dal uzmanlık eğitimlerini tamamladı.2017 yılında doçent oldu.2017 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'na öğretim üyesi olarak atandı. Halen aynı üniversitede Çocuk İmmünolojisi ve Alerjik Hastalıklar Bilim Dalı Başkanlığı’nı yürütmektedir.

İki yıl süre ile çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı ve 4 yıl süre ile çocuk immünolojisi ve alerjik hastalıklar uzmanı olmak üzere toplam 6 yıl Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalıştı.

2015 yılında Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başhekim yardımcısı, 2018-2021 yılları arasında Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimlik görevlerini yürüttü.

15 Haziran 2021 tarihinde Ankara İl Sağlık Müdürü görevine atandı.

Ulusal ve uluslararası alanda yayınlanmış çok sayıda çalışması bulunmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (7)
Dr.Kasım TEK 2 ay önce
kamu hastanelerdeki tüm müdür yrd larını ve başkanlarını alsanız çok iyi olur. Uzman hekimleri devlet hastanelerini rezil ettiler. Plansızlık, ilgisizlik yüzünden hekim kalmadı hastanelerde.
Sağlıkçı 2 ay önce
Taşra kan ağlıyor. Bir çok hastanede döner sermaye dağıtılamaz oldu. Hekimlere mhrs haricinde hasta baktırabilecek hiç bir gerekçe kalmadı. İşiniz çok zor.
44 2 ay önce
evet şimdi yapılması gereken tüm daire başkanları ve yönetimin tamamen değişmesi hadi bekliyoruz hepsi şimdiye katar yattı iş yapmadı ve hak yediler liyakatlı insanları getir hak yiyenleri iş bilmezleri gönder hepsini
Uz.dr.Halime Acı 2 ay önce
Çok isabetli oldu, mevcut vatandaş Avni bey, covid dönemini yonetemedi istekli ve caliskandi lakin titresi yönetmeye uygun değildi, önce bir ili yönet ki ülkeyi yönetebilesin, onu bu kadar önemli yere nasıl ve kimler getirdiler çok tuhaf bakanın as kadrosu dağılıyor bakalım ne olacak
Hkaracam 2 ay önce
Gülhane hastanesi yonetimide değişse çok güzel olacak ayrımcılık biter
hakan 2 ay önce
Yurt dışı görevlendirmelerde torpili kaldırmalı.Özellikle Tokat lılar gidiyor yıllarca.Daire başkanıda biliyor bunu
Salim 2 ay önce
Sürekli o gitti bu geldi o gitti bu geldi haberleri.Gelenin ne özelliği vardı da geldi giden niye gitti asla belli değil.Koltukta biraz da benim adamım otursun davası.Liyakat beceri tecrübe kaabiliyet hak getire.....
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?