Ak Partili Özlem Zengin'in Kardeşi Hem Başhekim Yardımcısı Hem Bölüm Başkanı Oldu!

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne AKP Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin’in kardeşi ortopedi bölüm başkanı olarak atanırken başhekim yardımcısı görevine de getirildi.

Atamalar 13.01.2022, 04:30 Zeynep Elmalı
Ak Partili Özlem Zengin'in Kardeşi Hem Başhekim Yardımcısı Hem Bölüm Başkanı Oldu!

Üniversitelerde kişiye özel kadro atamaları tartışmaları gün geçtikçe büyüyor. Üniversitelerde her kademeden yöneticinin akrabalarına/tanıdıklarına özel kadrolar açması nedeniyle birçok doktora/yüksek lisans öğrencisi kadro alamıyor, kadrolu olanların ise atamaları gerçekleştirilemiyor. Son olarak sosyal medyada gündeme gelen Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin’in ortopedist kardeşi Doç. Dr. Eyüp Çağatay Zengin, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi hastanesine ortopedi bölüm başkanı olarak atandı. Üniversitelerdeki atamalara ilişkin Medyascope’a konuşan barış akademisyeni Doç. Dr. Sevgi Uçan Çubukçu, eskiden de kayırma vakalarının yaşandığını ancak o zaman bile “liyakat” olduğunu, son dönemde ise adam kayırmacılığın had safhaya ulaştığını söyledi. 

İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden ihraç edilen barış akademisyeni Doç. Dr. Sevgi Uçan Çubukçu, kişiye özel kadro atamalarının birçok kurumda yapıldığını ve bu kadrolaşmaların AKP iktidarıyla arttığını söyledi. Türkiye’nin hiçbir döneminde “adam kayırmanın” bu denli yoğun olmadığını belirten Çubukçu, şöyle konuştu:  

“Siyasi iktidar akademide liyakatsizliği bir norm olarak yerleştirdi” 

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne AKP Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin’in kardeşi ortopedi bölüm başkanı olarak atandı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin’in ortopedist kardeşi Doç. Dr. Eyüp Çağatay Zengin, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi hastanesine tayin edilmesinin ardından üniversitenin ortopedi bölüm başkanı ve başhekim yardımcısı görevine getirildi. 

Kaynak: Medyascope

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Dr. 1 hafta önce
Ben şahsen Uludağ üniversinden ve tokattan kendisini tanırım. Lise de aynı okulda okumuştuk üniversitede de. Çağatay hocam gayet de kendini bilen, ablasına veya bir baskasına ihtiyaç duymadan da bölüm başkanı olabilecek kapasitede bir hekimdir. Akp bin adam kayırdığı vs doğrudur, bunu her yerde de yapmıstır yapmaktadır. Fakat bu örnek o şekilde yapılmış bir örnek değil. Kişiyi ve hekimliğini bildiğimden bu yorumu yapabiliyorum.
Cilalı ibo 1 hafta önce
Ne var bunda basit sıradan bir kayırmacılık bu yöneticilik sisteminde olağan yöneticilik sistemini değiştirilmesi gerektiğini yazmak gerekir yoksa çoook kayırma ve torpil haberi yapılır illede sınav sınav sınav
Dr. Sertaç 1 hafta önce
Dr Çağatay Zengin kendini geliştirmiş dürüst ahlaklı liyakat sahibi mütevazı bir insandır . Tokat'a gelmesi Tokat'ın kazancıdır . Bu haberler olana dek ablasının Özlem Zengin olduğundan haberimiz dahil yoktu. İzmir'in gözde bir üniversitesinde kadrosu varken Tokat'a geçmiştir . Kişiyi tanımadan etmeden uzaktan sadece muhalefet adına konuşmak o kadar da doğru değil ..
Anestezi Ünal 1 hafta önce
Bende aynı hastanede çalışıyorum. Doktor bey den çok memnunuz hem mütevazı hem çalışkan bir insan. Çamur at izi kalsın biz çok memnunuz. Adam işini hakkıyla yapıyor.
doktor namık 1 hafta önce
hemşire işleri müdürü mü olsaydı? işinize bakın bırakın algıyı haber yapın
tokatlı 1 hafta önce
kendisi gelmeseydi bölüm kapanacak ve hem asistan doktorlar hem de koca bir şehrin hastaları mağdur olacaktı. Kendisi liyakata uygun nadir yerini hak eden kişilerden birisidir. umarım bu tarz çamur at izi kalsın haberler kendisini kaçırtmaz
N. 1 hafta önce
Allah bizede nasip etsin
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?