Açığa Alınmıştı: GATA’nın Eski Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’in Göreve Başladığı Ortaya Çıktı!

GATA’nın eski başhekim yardımcısı Ali Edizer’in başhekim yardımcısı olarak görev yaparken sosyal medya mesajlarında “erkeklere ‘ikinci eşi’ de alın” çağrısı yapmasının ortaya çıkmasının ardından 5 Ekim 2020’de görevden alınmış, 8 Ekim’de de tabiplik mesleğinden uzaklaştırılmıştı. Ali Edizer’in Güdül Devlet Hastanesi’nde göreve başladığı ortaya çıktı.

Atamalar 19.03.2021, 11:24 19.03.2021, 15:29 Güler Sağlam
Açığa Alınmıştı: GATA’nın Eski Başhekim Yardımcısı Ali Edizer’in Göreve Başladığı Ortaya Çıktı!

Yaptığı açıklamalardan dolayı açığa alınan GATA’nın eski başhekim yardımcısı Ali Edizer’in Güdül Devlet Hastanesi’nde göreve başladığı ortaya çıktı. Edizer sosyal medya mesajlarında “erkeklere ‘ikinci eşi’ de alın” çağrısı yapmıştı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ise Ediz'in göreve nasıl tekrar döndüğünü sorarak, "Demek ki bu soruşturma da göstermelik açılmış” dedi.

Ali Edizer, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yaparken sosyal medya mesajlarında “erkeklere ‘ikinci eşi’ de alın” çağrısı yaptı.  “Sorsan ‘kadına özgürlük ve uygarlık’ kazandırıldı. Resmiyette tekeşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliğidir” mesajını da paylaşan Edizer, 5 Ekim 2020’de görevden alınmıştı.

9 MART'TA YENİDEN GÖREVE BAŞLAMIŞ! 

TIKLAYIN

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre, Edizer tepkiler üzerine 8 Ekim’de de tabiplik mesleğinden uzaklaştırıldı. 9 Mart 2021’de Edizer’in Ankara Güdül Devlet Hastanesi’nde yeniden göreve başladığı ortaya çıktı. 

"DEMEK Kİ BU SORUŞTURMA DA GÖSTERMELİK AÇILMIŞ"

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Sağlık Bakanlığı, laikliği ve medeni hukuku hedef alan Edizer hakkında soruşturma açmıştı. GATA’nın meczubu olan bu kişi görevine nasıl döner? Demek ki bu soruşturma da göstermelik açılmış” dedi.

Edizer hakkında açılan soruşturmanın sonucuna ilişkin kamuoyuna herhangi bir bilgi verilmediğini kaydeden Emir, konuyu soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Bu 3 hafta önce
Ne yapacaklar idam mı edecekler adamı elbette başlayacak
veremli 3 hafta önce
işte benim hocam:)))))))))))
Saç sakal 3 hafta önce
Devlet memurları ne zamandan beri saç sakal bırakabiliyor. İyice show a döndü.
Mustafa 3 hafta önce
Dinazorların nesli tükendiğinden beri ;)
hemşire 3 hafta önce
doktorlar 657 e bağlı değil
Mustafa 3 hafta önce
Twitterda açıkça o***pu olduğunu yazan, zamanında transım diye milletten para toplayıp cinsiyet değiştirme ameliyatı olan bir sözde doktor var. Onun da haberini yapsanıza... İsmini Beşiktaş'ın forvetinin ismine çevirmiş
osman 3 hafta önce
sendede varki o...... luk transim diyen adami taakip ediyosun
06 3 hafta önce
Tecavüz etmediklerine şükredelim
4
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?