14 Eylül'de Yenilenecek Sözleşmeli Sağlık Yöneticilerinin Atamaları Yetiştirilemedi!

COVİD-19 salgını ile mücadelenin kesintisiz, etkin ve tecrübeli personel eliyle yürütülebilmesi amacıyla yönetici pozisyonlarında idari boşluk yaşanmaması için sözleşmeli sağlık yöneticilerinin sözleşme yenileme işlemlerini 3 ayrı grup halinde yapılacağını duyurmuştu. Ancak 14 Eylül'de yenilenmesi gereken illerin sözleşmelerinin yetişmediği öğrenildi.

Atamalar 18.09.2020, 22:11 18.09.2020, 23:08 Güler Sağlam
14 Eylül'de Yenilenecek Sözleşmeli Sağlık Yöneticilerinin Atamaları Yetiştirilemedi!

"Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Yöneticilerinin Yenileme Takvimini Yayınlandı!" haberimizde detayıyla yayınladığımız Bakan Dr. Fahrettin Koca imzalı olura rağmen 2. grupta yer alan illerde bulunan sözleşmeli yöneticilerin atamaları yetişmedi. 

2 . gurupta yer alan illerin sözleşmeleri tamamlanamadı. Sözleşmeleri yenilenmemiş olan idarecilerin sözleşmeleri 31 Aralık 2020 ye kadar uzatılacak.  

TIKLAYIN

Ancak, edinilen  bilgiye göre yerlerine yenileri sözleşme imzaladığı takdirde eskilerin sözleşmeleri 31 Aralık tarihi beklenmeden sonlanacaktır.

BAZI İLLERDE SAĞLIK YÖNETİCİLERİ MAAŞLARINI ALAMADI

Öte yandan, görev süreleri 14 Eylül'de dolan ancak yeniden sözleşme imzalayamayan 7 ilimizde başkan, bakan yardımcısı, uzman, başhekim, müdür vb sözleşmeli yöneticiler Eylül dönemi maaşlarını alamadıkları öğrenildi. 

Yasal olarakta imza yetkilerinin olup olmadığı konusunda da tereddüt yaşanılan bu yöneticilerin akibeti henüz belli olmuş değil. Göreve devam mı edecekler yoksa yerlerine yenileri mi atanacak henüz netlik kazanmış durumda değil. Bu yöneticiler için 31 Aralık 2020'ye kadar uzatma yazısı yazılacağı da gelen bilgiler arasında.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
Koçero 4 ay önce
Atamalar düşmedi demeyeceksin kavgası devam ediyor.Kimi partiden torpil yapıyor kimi sendikadan bazıları hemşehricilikten bir kısım eş dost akrabalıktan vede dalkavukluktan bu kadar uzun uzun işlemleri bitirmek tabiki zaman alıyor.
Vah vah 4 ay önce
Sağlık personeline düşünen sorunları çözmesi beklenen idareci bekleniyordu ama ne yazikki gerçek şu il bazında vekillerin anlaşmasından olduğunu sağır sultan bile biliyor reis bu işe el atması gerekiyor çünkü zararı reis görüyor bankanımiz zorda iki arada bir derede kalıyor eski bakanlar siyasetçiler aradan çıksın vekillerine etkilemekte vaz geçsin.
Saglikci 4 ay önce
Bendede sağlık müdürlüğü kökten değiştirilmeli daha koordineli çalışan saglikcilari dinleyen onlara çözüm arayan müdürlük olmalı yapıcı olmalı yıkıcı ve ceza veren sağlık müdürlüğü olmamalı
Denizli 4 ay önce
A Denizli standını demek ki ilde personele düşünen yok vekillerimiz yok sadece bir bakanımız var sorunu olanların gideceği yer belli oldu
HAKKARİ VATAN 4 ay önce
HAKKARİ de Hemdullahın sözleşmesinin uzatıldığı söyleniyor inşAllah yalandır eğer doğruysa vay hakkarinin haline
Bende sağlıkçıyım ne yazık ki 4 ay önce
Dediğiniz gibi inşaAllah yalandır. Hem Hakkari ile bir aidiyeti olmayanın hakkari dede işi olmamalı. Uzatılacaksa son dört yıllık çalışmalarına bakılmayacak mı. Allah rızası içi bu adam ne yaptı ki veya ne yapıyor ona bakmak gerek. Çünkü dört yılda hakkari de sağlık her anlamda on yıl geriye gitti.
attci 4 ay önce
neden uzatıyorsunuz uzatmayın bakalım görelim kim daha güçlüymüş yada değilmiş...
Antalyalı 4 ay önce
Antalya İl Sağlık Müdüründen çok memnunuz, değişmesini kesinlikle istemiyoruz. Ünal bey, yıllarca bakanlıkta çalışmış, ilmi siyaset bilen bürokrat bir adamdır. Yoksa üyelerine sürekli imtiyaz/koltuk isteyen sendikacıların; her makamı yandaşlarına layık gören taşra siyasetçilerinin, her ihalenin kendisine kalmasını isteyen rant çevrelerinin kol gezdiği bir kentte; iki arada bir derede kamu sağlık hizmetlerini yürütebilmek gerçekten büyük yetenek ve zeka gerektirir. Antalya’da bu sadece Ünal bey’de var, sakın ha değişmesin. Antalya müdüründen memnundur.
SERİKLİ 4 ay önce
ANTALYALI RUMUZUYLA YORUM YAZAN KİŞİNİN İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN TA KENDİSİ OLDUĞU NASIL DA AYAN BEYAN ORTADA..... VATANDAŞIN AKLIYLA DALGA GEÇMEYİN...KOMİK OLUYORSUNUZ......
Gerçekleri Gören Sağlıkçı 4 ay önce
Murat Bilbay ile ilgili yazan kişiye derim ki; Antalyalı, köylerini köpeksiz bıraktı ise bu Bilbay’ın suçu mu? Belinde silahla hastane hastane dolaşan, hatta belindeki silah görünsün diye iki de bir sağa sola eğilme numaraları yapan sendika yöneticileri varken Bilbay’a mı çok gördün silahı? Sonra altında mercedesi olan tek Bilbay mı? Sana sözüm kimsenin namus bekçisi olma, hele müdürlüktekilerin asla, dişi köpek kuyruk sallamadan erkek köpek peşinden gitmez. Ayrıca Bilbay’ı Ünal bey göndermedi, kendisi gitti. Çünkü bu vasat ekibe daha fazla dayanamadı
Murat Bilbay 4 ay önce
Antalya’yı köpeksiz köy sanıp değneksiz gezen. Belinde silahla Çaka satan altında Mercedes ile müdürlüğün namusuna göz diken şerefsiz mi Hoca. Ünal beyin tek yaptığı doğru bu o. Ç. Göndermek oldu.
Antalyalı 4 ay önce
Ünal bey bu denklemin içinde bu işi gerçekten başarı ile yürütüyor. Müdür beyin bir dezavantajı da ekibinin çok vasat olmasıdır. Siyaset tarafından belirlenip Ünal beyi bunlarla çalışmaya mecbur bırakılan alt kadrosundaki altı Başkan ve dokuz Başkan Yardımcısı ekip ruhundan yoksun, hepsi bireysel olarak trübünlere oynayan vasat yöneticiler olup Ünal bey ile çalışmayı hak etmemektedirler. Ünal beyin Ankaradan getirdiği, zekası ve becerisi ile çok işler başaran Murat Bilbay hoca ise bu ekibe bir buçuk yıl zor dayanmıştır. O da gitti, müdür beyin kolu kanadı kırık kaldı. Mevcuttakilerden Antalya Kamu Sağlığı adına bir başarı hikayesi çıkması imkansızdır. Kendi başarısızlıklarının önüne Ünal beyi koymaya çalışan bu ekibi bakanlık artık görmelidir. Antalya’da il müdürü sorunu yoktur, Başkan- Başkan Yard sorunu vardır
Ankara ajans 4 ay önce
Ankara personel sersemlemiş durumda , torpil savaşları inanılmaz derecede , iftiralar , fişlemeler havalarda uçuyor , içinde olsanız insanlığınızdan nefret edersiniz , çok yazık ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?